Михайлов Олександр Якович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Михайлов Олександр Якович
Михайлов Александр Яковлевич.jpg
Народився 5 жовтня 1944(1944-10-05) (72 роки)
СРСР
Громадянство/підданство СРСР і Росія
Діяльність актор
Alma mater Далекосхідна державна академія мистецтв
Партія Справедлива Росія
Нагороди
Орден «Знак Пошани»
Народний артист Росії
Order "For Merit to the Fatherland" IV class
Премія Ленінського комсомолу
Державна премія РРФСР імені братів Васильєвих
Народний артист РРФСР Заслужений артист РРФСР
Сторінка в інтернеті a-mihaylov.ru

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Миха́йлов Олекса́ндр Я́кович (рос. Михайлов Александр Яковлевич; нар. 2 жовтня 1944(19441002), ст. Оловянна Читинської області, РРФСР) — російський актор. Народний артист Росії (1992). Лауреат премії Ленінського комсомолу (1981), Державної премії Росії імені братів Васильєвих (1983).

Освіта[ред.ред. код]

У 1969 році закінчив Далекосхідний інститут мистецтв у Владивостоку.

Вибрана фільмографія[ред.ред. код]

Рік Фільм Оригінальна назва Роль
1980 Білий сніг Росії рос. Белый снег России Олександр Алехін
1984 Любов і голуби рос. Любовь и голуби Василь Кузякін
2008 Дідусь у подарунок рос. Дедушка в подарок Ян Ілліч

Погляди та висловлювання[ред.ред. код]

У березні 2014 року підписав листа на підтримку політики президента Росії Володимира Путіна щодо російської військової інтервенції в Україну.[1]

У подальшому також виступав на підтримку Володимира Путіна та російського імпералізму:[2]

«Володимир Володимирович — перший президент, який правильно хреститься. При ньому піднялося близько 140 монастирів і більше тисячі храмів. І Путіну явно допомагають вищі сили. Його вороги, що не визнали результати кримського референдуму, втратили обличчя.»
Оригінальний текст (рос.)

«Владимир Владимирович — первый президент, который правильно крестится. При нем поднялось около 140 монастырей и более тысячи храмов. И Путину явно помогают высшие силы. Его враги, не признавшие результаты крымского референдума, потеряли лицо.»

«Не випадково Катерина Велика підписала Маніфест про приєднання Криму до Росії 230 років тому та рівно 23 роки минуло з тих пір, як Єльцин «подарував» Крим Україні. 23 сходинки вели до підвалу Іпатіївського будинку, стільки само кілометрів добиралися царствені мученики до Ганіної Ями. І, мабуть, не випадково геном людини складається з 23-х пар хромосомів, кров робить повний цикл в організмі за 23 секунди, похил земної вісі до площини її обертання — 23 з половиною градуса.»
Оригінальний текст (рос.)

«Не случайно Екатерина Великая подписала Манифест о присоединении Крыма к России 230 лет назад и ровно 23 года прошло с тех пор, как Ельцин «подарил» Крым Украине. 23 ступени вели в подвал Ипатьевского дома, столько же километров добирались царственные мученики до Ганиной Ямы. И, должно быть, не случайно геном человека состоит из 23 пар хромосом, кровь совершает полный оборот в организме за 23 секунды, наклон земной оси к плоскости ее вращения - 23 с половиной градуса.»

28 грудня 2014 року влаштував творчій вечір у концертному залі Луганської філармонії. За словами Михайлова, його приїзд до окупованого Луганська не випадковий — актор прибув за покликом душі. Так само, як раніше він відвідував Придністров'я і Південну Осетію. Артист впевнений, що правда на боці так званої «ЛНР». Під час зустрічі Михайлов назвав себе колорадом: «Колорад, такий самий, як ви».[3][4] Відвідав Михайлов і Донецьк[5]

12 лютого 2015 року Служба безпеки України заборонила Олександру Михайлову в'їзд до України.[6]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Раззаков Ф. Популярная Энциклопедия звезд. М., 2000. — С.378-382;
  • Кинословарь. Т.2. СПб., 2001. — С.279—280.