Мобілографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мобілогра́фія — (від лат. mobilis — рухомий і грец. γραφη — «писати»)  — різновид фотографічного мистецтва, при якому як інструмент використовуються електронні прилади з вбудованою цифровою фотокамерою спочатку не призначені для професійного фотографування, такі як мобільні телефони, кишенькові персональні комп'ютери, компаси, біноклі, запальнички і таке інше.

Мобілографія — відображення важко відтворюваних ситуацій і «цифровий стиль» унаслідок низької роздільної здатності камери.

Жанр мобілографії зародився на початку двадцять першого століття, з моменту початку широкого поширення побутової техніки з вбудованими фотокамерами. Мобілографія має на увазі під собою виведення на перший план функцій фотокамери в тих приладах, де спочатку камера була заявлена як додаткова функція. Як правило, така фотокамера була забезпечена мінімальним достатнім для цифрової зйомки устаткуванням, що часто забезпечує низьку технічну якість знімків, що не є, як показує мобілографія, принциповою перешкодою для створення повноцінних високохудожніх творів мистецтва, або Мобілографій. Комунікаційні властивості мобілографії відкривають можливість невербального способу спілкування, усуваючи такий анахронізм, як мовний бар'єр. Свої думки і відчуття люди можуть доносити один до одного за допомогою образів, здатних більшою мірою, аніж слова, передавати емоційні нюанси.

Багато хто вважає, що мобілографія не є різновидом мистецтва, бувши лише модою на любительські фотографії. Однак є думка й про те, що з вдосконаленням технічних засобів жанр остаточно оформиться і мобілограми створюватимуться при допомогою комп'ютерної обробки відеозаписів високої роздільності. У мобілографії цінується в основному об'єкт зйомки і незвичність ракурсу, а не якість фото, що вийшло. Тобто важлива не чіткість кадру, а те що на ньому. Автором терміну «мобілографія» є російський художник Дмитро Резван. У 2004 році утворилось Всесвітнє товариство мобілографів, що поставило перед собою завдання створення «Мобілограми світу» і популяризації мобілографії у світі.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]