Мобільний інтернет-пристрій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мобільний інтернет-пристрій (англ. Mobile Internet Device, MID) - компактні персональні комп'ютери з розміром діагоналі екрана 4-7 дюймів (10,2-17,8 см), призначені в першу чергу для перегляду веб-сторінок і роботи з веб-сервісами. МІП як окремий клас були виділені компанією Intel[джерело?] з категорії UMPC, що включає раніше всі пристрої з діагоналлю екрана 4-10 дюймів (10,2 - 25,4 см). Спеціально для даної категорії пристроїв компанією Intel були розроблені спеціальні енергоефективні x86-сумісні процесори Intel Atom (на 45-нм ядрі Silverthorne, серія Z5XX) з тепловиділенням менше 2,5 Вт.

Компанія Intel відносить до МІП пристрої, які виконані в будь-якому форм-факторі.[1] Відносна розмитість позиціювання дозволяє віднести до мобільних інтернет пристроїв існуючі моделі Handheld PC, деякі КПК та смартфонів (наприклад, HTC Advantage) і ряд інших пристроїв на базі процесорів ARM (наприклад, Nokia N810).

Lenovo Ideapad U8 MID.
Nokia N810 як зразок MID.

Апаратна складова[ред. | ред. код]

MID із процесором Atom: Gigabyte M528
  • платформа McCaslin (2007)
  • платформа Menlow (2008)
  • платформа Moorestown (2010) - очікується, що платформа буде підтримувати GPS, Bluetooth, 3G, WiMax, WiFi і мобільне телебачення.

Операційна система[ред. | ред. код]

МІП працюють на різноманітних версіях ОС Linux з підтримкою введення стилусом чи пальцями.

Спочатку компанія Intel фінансувала розробку ОС Moblin на основі Linux. В лютому 2010 на Mobile World Congress в Барселоні компанії Intel та Nokia оголосили створення спільного проекту розробки ОС MeeGo, який об'єднує їхні проекті мобільних операційних систем (Moblin зі сторони Intel та Maemo зі сторони Nokia).

Виноски[ред. | ред. код]

Дивись також[ред. | ред. код]