Мова — ДНК нації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мова — ДНК нації
Дата заснування 2014
Голова Наталя Клименко
Ключові особи Наталя Клименко, Павло Мельник-Крисаченко, Олександр Клименко
Кількість членів 5
Офіційний сайт ukr-mova.in.ua
CMNS: Мова — ДНК нації у Вікісховищі

«Мова — ДНК нації» — освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. Започаткований Наталею Клименко та Павлом Мельником-Крисаченком у середині квітня 2014 року.

Мова - ДНК нації 02.png
Мова - ДНК нації 03.png
Мова - ДНК нації 04.png
Мова - ДНК нації 05.png

Колектив[ред. | ред. код]

  • Наталя Клименко — засновниця проєкту, авторка текстів і вправ, PR-менеджерка;
  • Павло Мельник-Крисаченко — артдиректор, ілюстратор;
  • Олександр Клименко — веброзробник;
  • Віталій Благодір — розробник крос-платформених мобільних застосунків;
  • Ірина Іванова — підготовка ідей для картинок і вправ.

Історія[ред. | ред. код]

Початком проєкту можна вважати прочитання Наталією Клименко книги Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо». Вирішила зробити сторінку у Фейсбуці і ділитися знаннями з іншими. Попросила чоловіка розробити для шаблон картинки. Під час розробки Павло Мельник-Крисаченко сам захопився ідеєю. Так і народилася назва «Мова — ДНК нації» з логотипом — слово «мова» з переплетеною ДНК. Опісля він вирішив, що логотипа і шаблону замало: запропонував придумати основного героя, малювати з ним картинки.

Коли на сторінці у Фейсбуці стало більше 10 тисяч підписників, автори вирішили створити сайт. До розробки сайта підключився брат Наталі Олександр Клименко.

Нині сторінка на Фейсбуці має більше 29 тисяч підписників, на сайті — більше 30 тисяч зареєстрованих користувачів.[1]

Лепетун[ред. | ред. код]

Премудростей і цікавинок мови на картинках вчить харизматичний язичок Лепетун. На початку він був один, але згодом з'явилася ціла родина лепетунів.

«Українська легко!» — науково-популярне видання для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. Створене спільно з освітнім проєктом «Мова — ДНК нації». Автори — Наталя Клименко та Павло Мельник-Крисаченко.[2] Книга адресована широкому колу читачів. Правила та складні випадки вживання слів в українській мові показані в ній за допомогою інфографіки з зображенням язичка Лепетуна та членів його родини. Наталья Клименко не виключає появи продовження.[3]

Мобільний застосунок[ред. | ред. код]

Для вдосконалення знань з української мови на платформах iOS та Android Віталій Благодір, Олександр Клименко та Павло Мельник-Крисаченко розробилив перший мобільний застосунок Mova, завдяки якому всі охочі мають змогу пригадати основні правила правопису, дізнатися фразеологізми й синоніми, навчитися правильно наголошувати слова та позбутися росіянізмів. Окрім того, зареєстровані на сайті проєкту користувачі зможуть перевіряти знання й одночасно навчатися, виконуючи тематичні вправи.

Наразі завантажити застосунок Mova можна безкоштовно в Google Play та App Store. Згодом він буде доступним і для Windows Phone. У планах розробників зробити застосунок більш персоналізованим.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Станом на грудень 2015 року [Архівовано 20 лютого 2016 у Wayback Machine.].
  2. Про нас. Мова – ДНК нації (ua). Процитовано 1 лютого 2023. 
  3. Розмова з Наталкою Клименко. https://nravokids.com/. 

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg YouTube full-color icon (2017).svg Наталья Клименко, Проект «Мова — ДНК Нації» 1 — Старт-UP Show з Nescafe 3в1 — 21.04.2015 на YouTube // M1television, 22 квітня 2015.