Мовна інспекція (Естонія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мовна інспекція
ест. Keeleinspektsioon
Загальна інформація
Країна Естонія Естонія
Керівництво діяльністю здійснює Уряд Естонії
Керівне відомство Міністерство освіти та досліджень Естонії
Штаб-квартира вул. Ендла, 4, Таллінн
Генеральний директор Ільмар Томуск (з 1995 року)
Офіційний сайт

Мовна інспекція (ест. Keeleinspektsioon) — державний орган, що знаходиться під керівництвом Міністерства освіти Естонії. Завданням Мовної інспекції є нагляд за виконанням Закону про мову, а також інших правових актів, що регулюють знання та застосування державної мови.

Мовну інспекцію (у її першій формі) було створено 1990 року після відновлення незалежності Естонії. Її створення сприяло подоланню наслідків русифікації, що здійснювалася в Естонії під час її окупації Радянським Союзом.

У компетенцію інспекції входять:

  • нагляд за виконанням вимог до використання мови у діловодстві органів державної та місцевої влади, у сфері обслуговування, торгівлі та охорони здовов'я
  • нагляд за відповідністю офіційного вживання мови літературній нормі
  • контроль за виконанням вимог до знання державної мови працівниками

У разі виявлення порушень, інспектори мають право застосовувати адміністративні заходи, від попереджень до штрафів, що стягуються з організацій та приватних осіб, а також рекомендацій державним установам і приватним підприємствам про звільнення працівників.

Критика[ред.ред. код]

Мовну інспекцію неодноразово звинувачували у перевищенні повноважень через відсутність механізму контролю за її діяльністю. У 2006 році Європейська комісія проти расизму та нетерпимості зазначила: "Схоже, що жодна система не була впроваджена для контролю за діями Мовної інспекції". [1]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://hudoc.ecri.coe.int/XMLEcri/ENGLISH/Cycle_03/03_CbC_eng/EST-CbC-III-2006-1-ENG.pdf

Посилання[ред.ред. код]