Мовою серця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип фестивалю

«Мовою серця» — всеукраїнський фестиваль любовної лірики та авторської пісні про кохання. Відбувся 19-21 серпня 2016 року в місті Івано-Франківськ. Заснований творчим подружжям Ольгою та Романом Бойчук спільно із Івано-Франківським обласним об'єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та за сприяння Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України.

Мета фестивалю — підтримка та популяризація сучасної авторської любовної лірики та авторської пісні про кохання; виявлення талановитих авторів, виконавців та їх заохочення і стимулювання до творчої активності.

Круглий стіл[ред. | ред. код]

Програма фесту стартувала із круглого столу, на якій обговорювали ліричну творчість Івана Франка і видозміни якості та наповнення сучасної поезії про кохання, проведення котрого підтримала Обласна універсальна універсальна бібліотека імені Івана Франка.

Поетично-пісенний конкурс[ред. | ред. код]

У рамках фестивалю відбувся поетично-пісенний конкурс у трьох номінаціях. На конкурс було надіслано 118 робіт з 21 області України і Автономної Республіки Крим.

Відбір учасників фінальної частини проводили:[1]

  • Євген Баран — український літературний критик, літературознавець, есеїст. Кандидат філологічних наук. Заслужений працівник культури України, почесний краєзнавець України, лауреат численних премій, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України.
  • Тетяна Белімова — українська письменниця, автор трьох книг прози, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» 2012, лауреат гран-прі конкурсу, автор підручника «Проза українського модернізму».
  • Йордана Дранчук — Івано-Франківська мисткиня, лікар. Лауреат літературної премії імені Марійки Підгїрянки, лауреат літературної премії імені Богдана Лепкого, лауреат численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів в галузі інструментального музичного мистецтва (скрипка) та пісенних конкурсів (авторська пісня).
  • Леся Мудрак — українська письменниця, філолог, перекладач, критик, громадський діяч, Член Національної спілки письменників України, Незалежної асоціації журналістів, лауреат міжнародних фестивалів, організатор міжнародних і всеукраїнських літературно-мистецьких проектів.
  • Тетяна Череп-Пероганич — українська письменниця, член НСПУ, журналіст, громадська діячка. Тетяна є авторкою дев'яти книжок прози та поезії, лауреат багатьох літературних конкурсів та премій.

Основний захід Фестивалю — конкурсна та концертна частина — зібрав усіх учасників, конкурсантів, глядачів і слухачів у народному домі «Просвіта». Почесне журі працювало і в результаті поетичних читань та авторського виконання пісень були визначені переможці заздалегідь проведеного конкурсу.

Виставки, творчі зустрічі, поетичні читання[ред. | ред. код]

В рамках фестивалю проведені художні виставки:

  • картин, виготовлених соломкою від Галини Різничук,
  • намальованих декоративним лаком полотен Наталії Бороденко
  • фото-робіт — магічних і багатозначних мандалів від Руслана Трача.

На фестивалі діяла виставка-продаж авторських книг учасників.

В рамках фестивалю у приміщенні газети «Галичина» відбулася творча зустріч із київською поетесою Тетяною Череп-Пероганич, яку модерувала поетеса Леся Геник, Тетяна презентувала свою нову книжку «Осінь дорослої жінки».[2]

Серед неофіційних заходів — мандрівки містом, вечірні чаювання з поезією, поетичні читання на «Острові кохання».

Альманах[ред. | ред. код]

До друкованого альманаху фестивалю «Мовою серця» увійшли понад 300 поезій від 40 авторів, які представляють більшу частину території України.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]