Модернізація комп'ютера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
При заміні центрального процесора на продуктивніший потрібно враховувати характеристики материнської плати. Інакше, можливе виникнення ефекту «горлечка пляшки».

Модерніза́ція комп'ю́тера, або апґре́йд (англ. upgrade) — зазвичай, стосовно персонального комп'ютера — заміна окремих компонентів комп'ютера на досконаліші або/і потужніші. Персональні настільні комп'ютери побудовані за модульною системою відкритої архітектури, що дозволяє проводити модернізацію і одержувати продуктивніший комп'ютер, зберігаючи інвестиції.

Основні способи модернізації ПК[ред.ред. код]

  • Збільшення обсягу оперативної пам'яті. На материнських платах сучасних ПК, зазвичай, передбачено кілька роз'ємів під модулі ОЗП. На сайті виробника завжди можна уточнити максимально підтримуваний об'єм оперативної пам'яті і частотні характеристики. Якщо в комп'ютері потрібне збільшення обсягу оперативної пам'яті, то є сенс придбати модулі більшого об'єму або з більш високими характеристиками.
  • Збільшення обсягу твердого диска. Твердий диск ПК є знімним пристроєм, що кріпиться всередині системного блоку і підключений до материнської плати через стандартний інтерфейс (як правило, IDE або SATA). Зазвичай, до материнської плати можна підключити декілька твердих дисків, що дозволяє збільшити об'єм пам'яті для зберігання даних. З іншого боку, рік за роком виробники твердих дисків збільшують швидкість їх роботи, тому купивши новий твердий диск, зазвичай, отримується не лише додатковий об'єм для зберігання даних, але й збільшується швидкість доступу до файлів. Окремо варто відзначити можливість організації RAID масивів на сучасних материнських платах.
  • Заміна відеокарти. Відеокарта (графічний адаптер) дозволяє підвищити якість відтворення графіки і збільшити продуктивність в іграх і графічних додатках. Якщо потрібно вичавити максимум з комп'ютера, можна навіть встановити декілька відеокарт і налаштувати їх паралельну роботу.
  • Заміна процесора. Найпростіший і очевидний спосіб збільшити продуктивність ПК — це заміна процесора, але кінцева продуктивність ПК невід'ємно пов'язана з продуктивністю інших деталей (при використанні оперативної пам'яті з низькою частотою або маленьким об'ємом, повільного твердого диска — приріст в продуктивності буде мало відчутний).
  • Апдейт програмного забезпечення. Можна збільшити продуктивність ПК шляхом установки оновлень ПЗ. Наприклад, встановивши SP1 на Windows Vista можна значно збільшити продуктивність комп'ютера, без необхідності придбання устаткування. Також підвищити продуктивність ПК і додати нові функції з управління апаратною частиною ПК можна шляхом оновлення драйверів.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Скотт Мюллер. Модернізація та ремонт ПК = Upgrading and Repairing PCs. — 19 вид. — М. : «Вільямс», 2010. — С. 1072. — ISBN 978-5-8459-1668-6.