Модерн-Експо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Модерн-Експо
Тип бізнес-підприємство
Спеціалізація виробництво обладнання для рітейлу
Засновано 1993
Засновник(и) Петро Пилипюк
Штаб-квартира Україна Україна: Луцьк
Філії Верхньодніпровськ, Вітебськ, Москва, Люблін, Берлін, Париж, Дубай, Лондон, Амстердам
Ключові особи Петро Пилипюк
генеральний директор
Продукція стелажі, касові бокси, POS-обладнання, вироби з нержавіючої сталі, холодильне обладнання, автоматизовані термінали
Виторг 1,5 млрд грн[1]
Власник(и) Петро Пилипюк, Богдан Лукасік
Співробітники 2500
Сайт modern-expo.com

Міжнародний холдинг «Модерн-Експо» —  провідний виробник і постачальник торгівельного обладнання в Центральній та Східній Європі. Головний офіс компанії знаходиться у Луцьку (Україна). Станом на 2016 рік налічує 2500 працівників у 7 країнах світу. Група компаній представлена офіційними дистриб’юторами в Латвії, Литві, Білорусі, Росії, Молдові, Казахстані, Румунії, Грузії, Азербайджані, Вірменії, Киргизії, Іспанії, Хорватії, Франції, Словенії, Австрії, на Балканах в інших регіонах.

Історія[ред. | ред. код]

Історія холдингу бере свій початок від заснування в 1993 році у м. Любліні підприємства «Дует» і у 1994р. в м. Луцьку регіональної компанії «Модерн», з яких згодом «виросла» «Модерн-Експо». Вже за рік українське підприємство починає займатися власним виробництвом торгівельних меблів. Основними матеріалами на той час були дерево та скло.

«Відкриваючи спільну фірму з братом, ми інвестували 600 доларів, по 300 з кожного. При такому капіталі стартувати було важко, але ми до роботи підходили з любов’ю та амбіціями і вже згодом зробили перший wow-проект — облаштували місцевий ювелірний магазин з використанням скла та дзеркал, які були основними елементами дизайну того приміщення», - Петро Пилипюк, один із співвласників компанії. [1]

У 1997 році Петро Пилипюк та Богдан Лукасік розпочали ділову співпрацю та започаткували польсько-українську компанію зі стартовим капіталом в $100 тисяч. Відтак починає свій розвиток бренд «Модерн-Експо». На той час у м. Луцьк компанія виробляє скляні конструкції, вироби з ДСП та трубно-модульні конструкції для об’єктів торгівлі.

В 2000 році підприємство ввело в експлуатацію перші верстати FinPower і Ideal Line, що дало змогу поповнити асортимент компанії рішеннями для продуктового рітейлу, який тільки починає розвиватися в Україні — стелажними конструкціями «Модерн» і касовими боксами.

Вже через рік компанія викупила недобудований об’єкт радянського оборонного комплексу, завод «Іскра», де в майбутньому розмістилося виробництво і головний офіс.

Тепер «Модерн-Експо» набирає потужних обертів і з 2002 року на виробництві використовуються технології лазерної порізки, розробляється нове обладнання. Так, цього ж року з’являється система «Колумб» (Columbus), у 2006 – компанія розвиває новий напрям, орієнтований на виробників FMCG-продукції — POP-обладнання. 2007 рік знаменувався розвитком лінії складського стелажа, світ бачить система «Гудзон» (Hudson). У 2010 році «Модерн-Експо» почала виготовляти вироби з нержавіючої сталі. Нова продукція за традицією отримала назву «Берінг» (Bering).

На 2012 рік асортимент компанії складали 6 груп продуктів — торгові стелажі, касові бокси, обладнання з нержавіючої сталі, складські стелажі, POS-обладнання та системи проводки. В 2014 «Модерн-Експо» запустила виробництво холодильного обладнання.

Заводи:

2001 рік – Завод у м.Луцьк. На 2016 рік його виробничі потужності складають більше 65 000 м².

2013 рік – Запущено завод з виробництва торгового і холодильного обладнання в м. Верхньодніпровську (Україна), 22 000 м²

2016 рік – Почав роботу завод у Вітебську (Білорусь), 25 000 м²

Офіси та міжнародні філії:

1997 – Відкрився головний офіс в м.Луцьк

1997 – Представництво у Любліні (Польща)

2003 – Відкрився офіс у Києві

2003 – Офіс в Одесі

2004 – Розпочав роботу офіс в Дніпропетровську

2005 – Відкривається представництво в м. Москва (Росія)

2009 – Починають свою роботу представництва «Модерн-Експо» в м. Берлін (Німеччина) та в м.Дубай (ОАЕ)

2014 – Офіс у Вітебську (Білорусь)

2015 – відкрито представництво «Модерн-Експо» в Парижі (Франція) та Лондоні (Велика Британія)

2017 – Спільне підприємство Modern-Expo GmbH & Schweitzer.

Митний пост «Луцьк»

2011 рік – на території СП ТОВ «Модерн-Експо» запрацювала найпотужніша митна структура Волині – митний пост «Луцьк» Ягодинської митниці.[2]

Продукція[ред. | ред. код]

Якість продукції «Модерн-Експо» підтверджується сертифікатами (ISO & GS), TÜV Rheinland Group та іншими, відповідно до міжнародних стандартів безпеки. Виробництво здійснюється сучасним високотехнологічним обладнанням на заводах в Луцьку, Верхньодніпровську та Вітебську (Білорусь), де ведеться постійна  робота з переобладнання, реконструкції та удосконалення можливостей підприємства. Компанія здійснює поставки обладнання в 60 країн світу, серед якого: торгові стелажі, касові бокси, складські стелажі, обладнання з нержавіючої сталі, стелажі для форматів DIY і C&C, холодильне та POS-обладнання, рішення для електронної комерції.    

·        Стелажі торгові – являють собою спеціалізоване обладнання для магазинів, торгових відділів, і є основним інструментом мерчендайзингу і дизайну інтер’єру торгових приміщень.

·        Складські стелажі – обладнання, яке сприяє ефективному використанню складського місця. В залежності від ваги і габаритів вантажів, складські стелажі мають різну конструкцію.

·        Касові бокси. Лінія касових боксів Магеллан передбачає основні класичні забудови – «тандем» і «твін». Відповідно до формату магазину, «Модерн-Експо» пропонує касові бокси «міні», «експрес», скандинавського та німецького типу.   

·        Обладнання з нержавіючої сталі. В «Модерн-Експо» розроблена лінійка обладнання з нержавіючої сталі Берінг, яке  використовується на підприємствах громадського харчування, торгівлі, харчової промисловості та готелів. Нейтральне обладнання дозволяє поліпшити організацію виробництва та оптимально використовувати площу.

·        Холодильне обладнання – призначене для короткочасного зберігання, демонстрації і продажу попередньо охолоджених або заморожених продуктів, що швидко псуються. В «Модерн-Експо» працює сучасна лабораторія, де холодильне обладнання тестується до надходження в продаж.  

·        POSM-обладнання. Брендоване обладнання призначене для збільшення продажів і просування товару конкретної торгової марки. POS-обладнання вважається найбільш ефективним інструментом роздрібної торгівлі.

·        Smart-solutions (Поштомат та fresh-box) – обладнання, яке являє собою комплекси з певною кількістю комірок та терміналом самообслуговування. Smart-solutions «Модерн-Експо» - це погштомати та фреш-бокси, рішення, які використовуються логістичними компаніями, продуктовими рітейлерами та e-commerce

·        Брендоване холодильне обладнання. Лінія брендованого холодильного обладнання CoolEmotion призначена для реалізації різної продукції, що випускається у пляшках; має великий внутрішній об’єм і місткість.

Технології виробництва[ред. | ред. код]

Виробничі лінії «Модерн-Експо» оптимізовані за принципами «Кайдзен» філософії та виготовляють висококласну продукцію. А співпраця з іноземними компаніями дозволяє використовувати передові технології та інструменти.

 1. Лазерна порізка металу (TRUMPF, Bystronic) - технології, призначені для обробки тонкого і товстого листового металу, забезпечуючи високу точність, швидкість порізки, причому поверхня алишається цілком неушкодженою.
 2. Порошкове фарбування (Wagner, Gema, Ideal Line). На усіх лініях використовується метод електростатичного розпилення порошкового захисного та декоративного покриття. Температура полімеризації - до 205С°
 3. Роботизовані зварювальні комплекси АВВ. Комплекс передових технологій та комплектуючих деталей, запрограмованих на виконання дугового зварювання виробів.
 4. Прокатні стани – Roll-forming. Гнучкий верстат призначений для холодної деформації виробів з металу, металопластику, полікарбонату.
 5. Холодильна лабораторія Призначена для випробувань холодильного обладнання, проведення вхідного контролю матеріалів та вузлів, що поступають на виробництво, а також для контролю та тестування виробів із серійного виробництва. Випробування проводять згідно стандартів ISO 23953-2 (2015) – холодильне обладнання та IEC 60335-2-89-2013 - електробезпека.
 6. Оброблювальні центри. Верстати фрезерного типу з ЧПУ призначені для фрезерування дсп, мдф, дерева та різних видів полімерів (пвх, акрил, полістирол,поліетилен, Pet-g, композитні панелі).
 7. Згинальний прес Salvagnini. Автоматична система для виготовлення деталей із листового матеріалу.

Впровадження "Кайдзен" філософії на підприємстві[ред. | ред. код]

Впровадження «Кайдзен» філософії на підприємстві розпочалося ще у 2013 році після того, коли до рук головного директора потрапила книга “Дао Toyota: 14 принципов менеджмента ведущей компании мира”. Інтерес до японських методів управління зумовлений тим, що підприємства Японії стали лідерами у виробництві та збуті найрізноманітніших товарів. А «Toyota» одна із перших компаній, що застосувала філософію «Кайдзен».

«Кайдзен» для «Модерн-Експо» – це постійне прагнення до вдосконалення у сферах виробництва, продажів та управління. У процесі поліпшення беруть участь усі: і директор, і рядовий співробітник.

Виробнича система «Toyota Production System» помітно скоротила затрати праці, міжопераційні запаси, зменшила необхідну площу для виробництва при рості обсягів, значно знизила потреби у складських приміщеннях, а також вдосконалилися умови праці. На «Модерн-Експо» використовують тільки ті процеси, що створюють цінність для споживача.

На заводах компанії та в офісах застосовується система 5S – сортування, акуратність, підтримка порядку, чистота, формування звички.

Управління компанією[ред. | ред. код]

Петро Пилипюк та Богдан Лукасік – співвласники компанії «Модерн-Експо». 

Участь у виставках та конкурсах[ред. | ред. код]

Euroshop - Міжнародна спеціалізована виставка обладнання, інфраструктури, технологій реклами, продажів і торгівлі (Дюссельдорф, Німеччина).[3]

HАCE – Міжнародна виставка готельного бізнесу та кейтирингового обладнання (Каїр, Єгипет).

FIA - Міжнародна промислова Алжирська виставка (м.Алжир).

Retail Design Expo – щорічна виставка інновацій рішень, дизайнерських розробок, маркетингу, мерчандайзингу та торгового обладнання (Лондон, Англія).

POPAI Awards – щорічний конкурс в галузі маркетингу в рітейлі (Росія, Англія, Франція).

Retail Show – щорічна виставка торгівельного обладнання в Польщі (м. Варшава).

МаРГо – міжнародний форум технологій і обладнання для торгівлі (Київ, Україна).

Проекти[ред. | ред. код]

Modern Retail Forum – міжнародний форум, який організовує компанія «Модерн-Експо». «Modern Retail Forum» - це можливість обміну передовими ідеями і думками в період змін в сфері роздрібної торгівлі.[4]

Volyn marketing Hub – це некомерційна організація для спілкування, розвитку та взаємодії маркетологів Волині та України.

GO HR – клуб для HR-фахівців, тренерів, керівників та власників бізнесу.

Modern Lean Production – курс навчання для підприємців та власників бізнесу, де розглядаються кращі практики впровадження бережливого виробництва, нові ідеї та шляхи покращення бізнес-процесів, стратегії, тактики та порядок застосування інструментів і методів «Кайдзен».[5]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. "Як я став… Пилипюком" Інтерв'ю з топ-100 успішними підприємцями України. 
 2. Митний пост «Луцьк» переїхав у нове приміщення.
 3. Міжнародна виставка EuroShop

Посилання[ред. | ред. код]

 • "Як я став… Пилипюком", УП, 2016