Модульні будівлі
Було запропоновано приєднати статтю Модульне містечко до цієї статті або розділу, але, можливо, це варто додатково обговорити. Пропозиція з червня 2022. |
Модульні будівлі — будівлі що будуються з готових, попередньо підготовлених збірних конструкцій (модулів). Конструкція таких будівель дозволяє швидко з'єднувати один з одним від кількох до кількох десятків модулів. З'єднання також можуть бути як горизонтальними так і вертикальними, утворюючи таким чином багатоповерхові будівельні конструкції.
Модульні будинки – це сучасна стильна альтернатива цегляним спорудам. Їх створюють із окремих блоків за допомогою передових технологій, що дає змогу швидкими темпами зводити будівлі різної площі.
Для будівництва збірних конструкцій достатньо 2 місяців, протягом яких проводять такі роботи:
- Проєктування об’єкта. Процес включає вибір місця розташування та планування, складання креслень, створення ескізу.
- Виробництво блоків в ангарі. Це основний етап, який передбачає створення каркаса, внутрішнє оздоблення. Після збирання всіх елементів одержують готові модульні будинки, які потрібно перевезти на локацію.
Доставлення та монтаж. Фактично, житло вже готове, але його потрібно змонтувати з готових модулів на ділянці замовника. Конструкцію встановлюють на підготовлені палі. Якщо ґрунт м’який, попередньо заливають полегшений фундамент (не входить у загальну ціну модульного будинку)
Монтаж вікон і міжкімнатних дверей відбувається у виробничому ангарі, тому на ділянку доставляють повністю укомплектоване житло. Завдяки особливостям виробництва навіть на великі модульні будинки ціни в Україні нижчі порівняно з об’єктами капітального будівництва.[1]
Значна частина модульних будівель складається з будівельних контейнерів, найчастіше такі об'єкти використовуються як будівельні майданчики та в інших випадках, коли виникає необхідність швидкого створення тимчасових або замінних приміщень. Наприклад, це можуть бути місця стихійного лиха та стихійні лиха, коли контейнерні будівлі використовуються як тимчасове житло для людей, які втратили житло чи квартиру.
Сучасні модульні будівлі можуть бути якісними об'єктами, які неможливо відрізнити від традиційного будівництва.
Модульні будівлі зазвичай використовуються в місцях, де метою є максимально скоротити час реалізації та мінімізувати неприємності для користувача. Модульні конструкції особливо популярні в Скандинавських країнах, США та Західній Європі [2].
При виборі технології велике значення має висока якість споруджуваних об'єктів, незалежність від погодних умов, високий ступінь готовності, що дозволяє скоротити час виконання на будівельному майданчику. Це важливо, наприклад, для будинків, побудованих у центрах міст. Ці рішення найчастіше використовуються при будівництві комунальних закладів, таких як лікарні[3].
Модульні будівлі також використовуються для комерційних будівель як комерційні павільйони, невеликі заклади громадського харчування, АЗС тощо.
- ↑ Модульні будинки (укр.). Процитовано 15 березня 2024.
- ↑ Модульні будівлі: як робляться. Архів оригіналу за 28 січня 2020. Процитовано 6 червня 2022.
- ↑ Модульні будівлі. Архів оригіналу за 5 грудня 2020. Процитовано 6 червня 2022.