Молдовська рівнина
![]() | Ця стаття містить перелік посилань, але походження окремих тверджень залишається незрозумілим через брак внутрішньотекстових джерел-виносок. |
Молдовська рівнина рум. Câmpia Moldovei | |
Країни | ![]() ![]() |
Висота над рівнем моря | 200 м |
Молдовська рівнина (рум. Câmpia Moldovei) — географічний район на північному сході Румунії у регіоні Західна Молдова на кордоні з Республікою Молдова. Незважаючи на назву, Молдовська рівнина не рівнинна, а регіон, усіяний пагорбами, що є центрально-північною частиною Молдовської височини. Вона має висоту 200 м, і складається з Верхньої та Нижньої рівнин Жижія.
До 1940 року цей термін означав рівнину Жижія і долину Середнього Пруту, ще Бєльцький степ, оскільки три регіони мають однаковий рельєф та природну рослинність. В Молдові іноді Бєльцький степ і Середню долину Пруту об'єднують в один термін — Бєльцький степ.
З усіх трьох боків Молдовська рівнина оточена пагорбами: плато Сучава на заході, Дністровські пагорби на півночі та плато Бирлад на півдні. Рівнина обмежена на сході річкою Прут. На півдні західної частини лежить долина річки Жижія, притока Прута.
Регіон є традиційним сільськогосподарським районом, якому сприяють кілька факторів, такі як чорнозем (земля з дуже високою природною родючістю), високий ступінь вирубки лісів, що відбувся в 19 столітті, і традиція.
Культивують культури, овочі, промислові рослини (наприклад, тютюн), плодові дерева (наприклад, яблуні), корм для худоби, іноді вирощують виноград, картоплю та ягоди. Сільське господарство в переважній більшості домінує над традиційною рослинністю, (листяними) лісами та лише зрідка лісовими степами.
Традиційні дикі тварини — вовки, лисиці, кролики, кабани, козулі, лелеки, гуси, качки — дуже рідко зустрічаються поза кількома лісами, що залишились. Традиційний район вирощування коней, Молдовська рівнина з початку 20 століття спеціалізується на тваринництві (коровах, вівцях) та птахівництві.
Посилання[ред. | ред. код]
- http://www.iatp.md/arii/text/ro/legende/intro.htm [Архівовано 31 грудня 2008 у Wayback Machine.]
- https://www.webcitation.org/query?url=http://www.geocities.com/dmarioara/subpodmo.htm&date=2009-10-25+21:00:25
- http://www.ebacalaureat.ro/c/11/92/182/0/Podisul-Moldovei [Архівовано 31 липня 2014 у Wayback Machine.]