Молодший офіцерський склад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Молодший офіцерський склад відноситься до нижчих офіцерських рангів у військових або напіввійськових організаціях. Знаходиться між унтер-офіцерами та старшим офіцерським складом.

Термін молодший офіцер використовують у армії, ВПС або морській піхоті для позначення звань капітан, лейтенант та інших субалтерн-офіцерів які командують ротою (ескадроном або артилерійською батареєю).[1][2][3][4]

У багатьох збройних силах молодший офіцер це спеціально призначений офіцер який має звання рівноцінне флотському лейтенанту, армійському капітану або флайт-лейтенанту чи нижче.

У збройних силах США, термін молодший офіцер використовують у ВМС та береговій обороні для позначення офіцерів з званнями енсін (O-1), молодший лейтенант (O-2), лейтенант (O-3) та лейтенант-командер (O-4).

Офіцерський корпус США розділено на десять сходинок (від O-1 до O-10). Офіцери від O-1 до O-3 відносяться до молодшого офіцерського складу. У армії, морській піхоті та ВПС до них відносять звання другого лейтенанта (O-1), першого лейтенанта (O-2) та капітана (O-3), а у флоті — енсін (O-1), молодший лейтенант (O-2) та лейтенант (O-3). Офіцери від O-4 до O-6 відносяться до польових офіцерів, окрім флоту, де O-4 відносять до молодшого офіцерського складу. У армії, морській піхоті та ВПС, сюди відносять звання майора (O-4), підполковника (O-5) та полковника (O-6), а у флоті, лейтенант-командера, командера та капітана. Найвищими офіцерськими чинами у армії, морській піхоті і ВПС є генерали, а на флоті — флаг-офіцери. Сюди відносять наступні звання: у армії, морській піхоті та ВПС — бригадний генерал (O-7), генерал-майор (O-8), генерал-лейтенант (O-9) та генерал (O-10); на флоті — контр-адмірал (одна зірка), контр-адмірал (дві зірки), віце-адмірал та адмірал.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Commissioned Officers. Ranks. CanadianSoldiers.com. Процитовано 31 січня 2013. 
  2. Captain. Ranks. canadiansoldiers.com. Процитовано 4 лютого 2013. 
  3. Lieutenant. Ranks. canadiansoldiers.com. Процитовано 4 лютого 2013. 
  4. company officer. Free Merriam-Webster Dictionary. Merriam-Webster, Inc. Процитовано 4 лютого 2013.