Молодший сержант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Погон молодшого сержанта Збройних сил України
Сухопутні війська ЗСУ
Повітряні сили ЗСУ

Моло́дший сержа́нт  — військове звання в Збройних Силах України та багатьох країн, за рангом нижче за сержанта і вище за старшого солдата. Разом з військовими званнями сержант, старший сержант, старшина відноситься до сержантського і старшинського складу Збройних Сил.

За військовим званням молодший сержант є начальником — для солдатів однієї з ними військової частини.

У категорії військовослужбовців корабельного складу ВМС України званню молодший сержант відповідає звання старшина ІІ статті. В арміях більшості країн світу званню молодший сержант умовно відповідає звання «капрал».

КАНАДА: Капрал (англ. Corporal (Cpl)) в Армії та Військово-Повітряних Силах Канади. Перше звання серед сержантського складу (англ. non-commissioned officer rank) в збройних сил країни.

НІМЕЧЧИНА: Унтер-офіцер (нім. Unteroffizier) військове звання в Армії Німеччини серед сержантського складу збройних сил. Умовно можливо порівняти з військовим званням молодшого сержанта та капрала в інших країнах за ступенем відповідальності та виконання функціональних обов'язків.

В Третьому Рейху в військах СС було еквівалентно званню «унтершарфюрер»

США: В Армії США військове звання капрал (англ. Corporal (CPL)) є вищим за звання спеціаліст та нижчим за сержанта, але має тої же рівень Е-4, як і спеціаліст. Проте, на відміну від спеціаліста капрал відноситься до сержантського складу Армії (англ. non-commissioned officer).

В морської піхоти США (англ. United States Marine Corps) військове звання капрал (англ. Corporal (Cpl)) є четвертим за ступенем військовим званням, вищим за молодшого капрала (англ. Lance Corporal) та нижчим за сержанта (англ. Sergeant) Морської піхоти США.

Знаки розрізнення молодшого сержанта (капрала)

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]