Молодіжний симфонічний оркестр України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
YsOU (Youth symphony Orchestra of Ukraine)
Основна інформація
Роки 2016
Країна Україна
Співпраця Федеративний молодіжний оркестр Німеччини, LvivMozArt
ysou.com.ua

YsOU (англ. Yóuth sýmphony Órchestra of Ukráine) — це молодіжний симфонічний оркестр України, що заснований у 2016 році з ініціативи української диригентки зі світовим визнанням Оксани Линів, а також із допомогою трьох німецьких партнерських інституцій — Бетховенського фестивалю в м. Бонн (нім. BeethovenFest Bonn), Федеративного молодіжного оркестру Німеччини (нім. Bundesjugendororchestra), медіа-ресурсу Deutsche Welle та українського музичного фестивалю LvivMozArt. На даний час вважається єдиним українським молодіжним симфонічним оркестром, що сформувався на основі ретельного конкурсного відбору спеціальним журі (українськими та німецькими музичними експертами) музикантів, віком від 12 до 22 років, із різних областей всієї України. Подібні проекти також реалізовані в Китаї, Південній Америці, Тунісі, Мексиці, Туреччині, Німеччині.

Історія[ред. | ред. код]

У 2016 році три німецькі партнерські інституції (Бетховенський Фестиваль в м. Бонн, Німеччина (BeethovenFest Bonn), Федеративний молодіжний оркестр Німеччини і Deutsche Welle) запросили Оксану Линів в якості диригента на їхній щорічний проект «Campus project», що своєю метою має об'єднання молодих музикантів із Німеччини та закордону. Саме тоді в Оксани Линів виникла ідея створення Молодіжного симфонічного оркестру і в Україні, взявши приклад із Федеративного молодіжного оркестру Німеччини. Ідея була підтримана всіма сторонами і диригентка розпочала план створення даного міжнародного музичного проекту, який відбувся за підтримки Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut, Міністерства культури України та чотирьох вищезгаданих партнерських інституцій.

Спільний оркестр із молодими українськими музикантами буде джерелом натхнення для обох сторін і, впевнені, сприятиме зближенню двох націй.

— Зьонке Лентц, керівник Федеративного молодіжного оркестру ФРН, http://mozart.lviv.ua/about-ysou-orchestra

Діяльність 2016—2017 років[ред. | ред. код]

11–12 грудня 2016 року відбулися перші прослуховування музикантів. Всього надійшло 166 заявок (подавали учні звичайних і спеціалізованих музичних шкіл, музичних училищ, коледжів, академій та інститутів). На кожне місце в оркестрі було в середньому шість претендентів, тридцять із них пройшли відбір і стали учасниками новоствореного молодіжного симфонічного оркестру. Обрані музиканти представляли усі куточки України — Львів, Київ, Одесу, Кривий Ріг, Коломию, Бузівку, Вінницю, Золотоношу, Харків, Ківерці, Херсон, Макіївку, Донецьк, Котюжини, Тернопіль, Сєверодонецьк і Запоріжжя. Улітку 28 та 29 липня 2017 року у Львові відбулися перші репетиції оркестру під орудою Оксани Линів. Презентація проекту відбулася 25 серпня 2017 року у Львівській філармонії на закритті LvivMozArt (Міжнародний фестиваль класичної музики) спільно із Федеративним німецьким молодіжним оркестром, а 26 серпня — у Національній філармонії України в м. Київ. 14-17 вересня 2017 року два оркестри спільно виступили на Бетховенському фестивалі у м. Бонн та м. Берлін (Німеччина).

Завдяки участі в цьому проекті, наші молоді виконавці та майбутня мистецька еліта України представить свою майстерність на найпрестижніших концертних майданчиках, що слугуватиме справжнім стартом для подальшого розвитку їх професійної майстерності, а отже і слави України.

— Міністр культури України, Євген Нищук, http://mozart.lviv.ua/about-ysou-orchestra

Репертуар оркестру під час гастролей 2017 року:

Солісти:

 • Тобіас Фелдманн (скрипка, Німеччина);
 • Костянтин Манаєв (віолончель, Росія–Німеччина);
 • Катерина Тітова (фортепіано, Україна–Німеччина).

Діяльність 2017—2018 років[ред. | ред. код]

9–10 грудня 2017 року у львівському Палаці Потоцьких відбувся другий відбір та прослуховування учасників до складу YsOU, де було обрано ще тридцять музикантів, які доповнили перший склад оркестру і візьмуть участь у наступних музичних проектах.

Склад журі:

 • Оксана Линів, головна диригентка Опери та філармонійного оркестру в місті Грац (Австрія), засновниця Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU та артдиректорка фестивалю LvivMozArt;
 • Ірина Вакуліна, директор Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU, диригент та співзасновниця Центру музичного розвитку «Tempo»;
 • Юрій Ланюк, композитор, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Заслужений діяч мистецтв України, професор та завідувач кафедри струнно-смичкових інструментів ЛНМА ім. М. Лисенка;
 • Богдана Півненко, заслужена артистка України, завідувачка кафедри скрипки НМАУ ім. П. Чайковського;
 • Аркадій Войнов, заслужений артист України, професор ХНУМ ім. І. Котляревського;
 • Віктор Росада, викладач ОНМА ім. А. Нежданової, концертмейстер групи тромбонів Національного одеського філармонійного оркестру.

З 22 до 28 квітня в селищі Брюховичі, що на Львівщині, відбувся перший музичний табір для обраних учасників (із Києва, Львова, Одеси, Вінниці, Луцьку, Сєверодонецьку, Дніпра, Харкова, Тернополя). Упродовж перебування в таборі, музиканти відвідали майстер-класи від віолончеліста Віктора Рекало (м. Київ, Україна), скрипаля Марка Комонька (м. Львів, Україна), альтиста Устима Жука (м. Львів, Україна), фаготиста Альбрехта Холдера (м. Вюрцбурґ, Німеччина). Також відвідали театральні тренінги, лекції і мотиваційні зустрічі із різними успішними музикантами та громадськими лідерами (акторами театру імені Леся Курбаса — Наталею Рибкою-Пархоменко, Андрієм Водачевим, піаністом Романом Лопатинським, музикознавцем Любою Морозовою, засновником Vere Music Fond Павлом Піміновим, студентами Української академії лідерства). Мета табору — надання впевненості та мотивації в розвитку своїх здібностей, згуртування.

Оркестр — це така річ, де загальний результат залежить від кожного.

— Оксана Линів, ініціатор оркестру, http://mozart.lviv.ua/about-ysou-orchestra

Керівний склад:

 • Оксана Линів, креативний директор;
 • Ярослав Шемет, музичний помічник та диригент;
 • Ірина Вакуліна, директор;
 • Оксана Сидор, генеральний керівник.

Посилання[ред. | ред. код]