Молодіжний чемпіонат світу з хокею із шайбою 1997

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Молодіжний чемпіонат світу
з хокею із шайбою 1997
1997 WJHC
CMJH-1997.jpg
Загальні відомості
Країна проведення: Швейцарія Швейцарія
Час проведення: 26 грудня 1996 - 4 січня 1997
Кількість команд: 10
Міста проведення: Женева
Морже
Призери
Gold medal blank.svg Переможець: Канада Канада (10-й титул)
Silver medal blank.svg Друге місце: США США
Bronze medal blank.svg Третє місце: Росія Росія
Статистика турніру
Зіграно матчів: 31
Закинуто голів: 204 (6.58 за гру)
Загальна відвідуваність: 31,336 (1,011 за гру)
Бомбардир: США Майк Йорк
(10 очок)
← 1996
1998 →

Молодіжний чемпіонат світу з хокею із шайбою 1997 (англ. 1997 World Junior Ice Hockey Championships) — 21-ий чемпіонат світу з хокею серед молодіжних команд, який відбувався у США з 26 грудня 1996 року по 4 січня 1997 року.

Формат турніру: на першому етапі у двох групах виявляли шість збірних, які у плей-оф розіграють звання чемпіона світу, інші чотири збірні у втішному раунді виявлять невдаху чемпіонату, що покине Топ-дивізіон.

Група А[ред. | ред. код]

Група А[ред. | ред. код]

Збірна І В П Н ШЗ ШП О
США США 4 3 0 1 18 5 7
Канада Канада 4 2 0 2 15 9 6
Чехія Чехія 4 1 1 2 13 8 4
Швейцарія Швейцарія 4 1 2 1 8 11 3
Німеччина Німеччина 4 0 4 0 5 26 0
Результати
Збірна США КАН ЧЕХ ШВЕЙ НІМ
США США 4-4 2-1 4-0 8-0
Канада Канада 4-4 3-3 4-1 4-1
Чехія Чехія 1-2 3-3 1-1 8-2
Швейцарія Швейцарія 0-4 1-4 2-8 6-2
Німеччина Німеччина 0-8 1-4 2-8 2-6

Група B[ред. | ред. код]

Збірна І В П Н ШЗ ШП О
Росія Росія 4 3 0 1 20 5 7
Фінляндія Фінляндія 4 3 1 0 17 9 6
Словаччина Словаччина 4 2 2 0 17 13 4
Швеція Швеція 4 1 2 1 10 10 3
Польща Польща 4 0 4 0 6 33 0
Результати
Збірна РОС ФІН СЛО ШВЕ ПОЛ
Росія Росія 4-2 4-3 0-0 12-0
Фінляндія Фінляндія 2-4 4-3 4-2 7-0
Словаччина Словаччина 3-4 3-4 4-1 7-4
Швеція Швеція 0-0 2-4 1-4 7-2
Польща Польща 0-12 0-7 4-7 2-7

Втішний раунд[ред. | ред. код]

Збірна І В П Н ШЗ ШП О
Швейцарія Швейцарія 3 3 0 0 18 5 6
Швеція Швеція 3 2 1 0 17 10 4
Німеччина Німеччина 3 1 2 0 11 14 2
Польща Польща 3 0 3 0 3 20 0
Результати
Збірна ШВЕЙ ШВЕ НІМ ПОЛ
Швейцарія Швейцарія 6-2 (6-2) 6-1
Швеція Швеція 2-6 8-2 (7-2)
Німеччина Німеччина (2-6) 2-8 7-0
Польща Польща 1-6 (2-7) 0-7

Збірна Польщі вибула до Групи В.

Плей-оф[ред. | ред. код]

  Чвертьфінали     Півфінали     Фінал
                           
      QF1  Канада Канада 3  
  A2  Канада Канада 7     B1  Росія Росія 2    
  B3  Словаччина Словаччина 2         SF1  Канада Канада 2
      SF2  США США 0
      QF2  Чехія Чехія 2    
  B2  Фінляндія Фінляндія 2     A1  США США 5   Матч за третє місце
  A3  Чехія Чехія 3   QF1  Росія Росія 4
  QF2  Чехія Чехія 1

Бомбардири[ред. | ред. код]

Гравець Країна І Г П О
Майк Йорк Flag of the United States.svg США 6 5 5 10
Томі Калліо Фінляндія Фінляндія 6 5 4 9
Ерік Расмуссен Flag of the United States.svg США 6 4 5 9
Растіслав Павліковскі Словаччина Словаччина 7 2 7 9
Олексій Морозов Росія Росія 6 5 3 8
Ніко Капанен Фінляндія Фінляндія 6 4 4 8
Олексій Колкунов Росія Росія 6 4 4 8
Сергій Самсонов Росія Росія 6 6 1 7
Маріан Госса Словаччина Словаччина 6 5 2 7
Марк Парріш Flag of the United States.svg США 6 5 2 7

Воротарі[ред. | ред. код]

Гравець Країна І ЧНЛ ГП ША %ВК КД
Деніс Хлопотнов Росія Росія 3 180:00 1 2 98,00 0,33
Браян Буше Flag of the United States.svg США 6 357:13 9 2 94,23 1,51
Марк Дені Канада Канада 7 419:52 13 1 93,26 1,86
Давид Ебішер Швейцарія Швейцарія 5 300:00 10 0 91,74 2,00
Адам Свобода Чехія Чехія 7 428:27 19 0 89,02 2,66

Нагороди[ред. | ред. код]

Найкращі гравці, обрані дирекцією ІІХФ
Команда усіх зірок, обрана ЗМІ

Підсумкова таблиця[ред. | ред. код]

Збірна
1 Канада Канада
2 США США
3 Росія Росія
4 Чехія Чехія
5 Фінляндія Фінляндія
6 Словаччина Словаччина
7 Швейцарія Швейцарія
8 Швеція Швеція
9 Німеччина Німеччина
10 Польща Польща

Група В[ред. | ред. код]

Матчі відбулись 27 грудня - 5 січня у столиці України Києві.

Підсумкова таблиця та результати
М Збірна І В П Н ШЗ ШП О Казахстан Латвія Франція Норвегія Україна Японія Угорщина Італія
1 Казахстан Казахстан 7 6 0 1 39 15 13 4 - 1 1 - 1 7 - 5 3 - 1 4 - 0 11 - 3 9 - 4
2 Латвія Латвія 7 5 1 1 28 19 11 1 - 4 4 - 3 5 - 5 2 - 1 4 - 3 9 - 1 3 - 2
3 Франція Франція 7 4 1 2 22 16 10 1 - 1 3 - 4 5 - 4 4 - 3 1 - 1 3 - 2 5 - 1
4 Норвегія Норвегія 7 2 2 3 33 23 7 5 - 7 5 - 5 4 - 5 2 - 2 3 - 3 5 - 1 9 - 0
5 Україна Україна 7 3 3 1 26 18 7 1 - 3 1 - 2 3 - 4 2 - 2 4 - 3 8 - 1 7 - 3
6 Японія Японія 7 2 3 2 24 17 6 0 - 4 3 - 4 1 - 1 3 - 3 3 - 4 6 - 1 8 - 0
7 Угорщина Угорщина 7 1 6 0 14 44 2 3 - 11 1 - 9 2 - 3 1 - 5 1 - 8 1 - 6 5 - 2
8 Італія Італія 7 0 7 0 12 46 0 4 - 9 2 - 3 1 - 5 0 - 9 3 - 7 0 - 8 2 - 5

Казахстан Казахстан вийшов до Групи А, Італія Італія вибула до Групи C.

Група С[ред. | ред. код]

Матчі відбулись 30 грудня - 3 січня у румунському місті Меркуря-Чук.

Попередній раунд[ред. | ред. код]

Група A
Збірна І В П Н ШЗ ШП О Білорусь Велика Британія Австрія Хорватія
Білорусь Білорусь 3 3 0 0 26 2 6 7 - 2 8 - 0 11 - 0
Велика Британія Велика Британія 3 2 1 0 13 9 4 2 - 7 4 - 2 7 - 0
Австрія Австрія 3 1 2 0 6 12 2 0 - 8 2 - 4 4 - 0
Хорватія Хорватія 3 0 3 0 0 22 0 0 - 11 0 - 7 0 - 4
Група B
Збірна І В П Н ШЗ ШП О Словенія Данія Румунія Нідерланди
Словенія Словенія 3 3 0 0 22 6 6 6 - 2 6 - 2 10 - 2
Данія Данія 3 2 1 0 27 8 4 2 - 6 9 - 0 16 - 2
Румунія Румунія 3 1 2 0 8 18 2 2 - 6 0 - 9 6 - 3
Нідерланди Нідерланди 3 0 3 0 7 32 0 2 - 10 2 - 16 3 - 6

Фінальний раунд[ред. | ред. код]

Білорусь Білорусь вийшла до Групи B, Нідерланди Нідерланди вибули до Групи D.

Група D[ред. | ред. код]

Матчі пройшли у Софії (Болгарія) 30 грудня - 3 січня.

Попередній раунд[ред. | ред. код]

Група A
Збірна І В П Н ШЗ ШП О Литва Іспанія Болгарія Мексика
Литва Литва 3 3 0 0 45 4 6 10 - 1 15 - 1 20 - 2
Іспанія Іспанія 3 2 1 0 17 12 4 1 - 10 3 - 1 13 - 1
Болгарія Болгарія 3 1 2 0 9 20 2 1 - 15 1 - 3 7 - 2
Мексика Мексика 3 0 3 0 5 40 0 2 - 20 1 - 13 2 - 7
Група B
Збірна І В П Н ШЗ ШП О Естонія FR Yugoslavia Ізраїль ПАР
Естонія Естонія 3 3 0 0 38 7 6 8 - 3 12 - 3 18 - 1
Югославія Югославія 3 2 1 0 22 12 4 3 - 8 9 - 4 10 - 0
Ізраїль Ізраїль 3 1 2 0 13 23 2 3 - 12 4 - 9 6 - 2
ПАР ПАР 3 0 3 0 3 34 0 1 - 18 0 - 10 2 - 6

Фінальний раунд[ред. | ред. код]

Естонія Естонія вийшла до Групи C.

Посилання[ред. | ред. код]