Молодіжний чемпіонат світу з хокею із шайбою 2008

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Молодіжний чемпіонат світу
з хокею із шайбою 2008
2008 WJHC
2008 WJHC logo.gif
Загальні відомості
Країна проведення: Чехія Чехія
Час проведення: 26 грудня 2007
5 січня 2008
Кількість команд: 10
Міста проведення: Пардубице
Ліберець
Призери
Gold medal blank.svg Переможець: Канада Канада (14-й титул)
Silver medal blank.svg Друге місце: Швеція Швеція
Bronze medal blank.svg Третє місце: Росія Росія
Статистика турніру
Зіграно матчів: 31
Закинуто голів: 197 (6.35 за гру)
Загальна відвідуваність: 103,179 (3,328 за гру)
MVP: Канада Стів Мейсон
Бомбардир: США Джеймс ван Рімсдайк
(11 очок)
← 2007
2009 →

Молодіжний чемпіонат світу з хокею із шайбою 2008 (англ. 2008 World Junior Ice Hockey Championships) — 32-ий чемпіонат світу з хокею серед молодіжних команд, який відбувався у Чехії з 26 грудня 2007 року по 5 січня 2008 року.

Топ-дивізіон[ред. | ред. код]

Арени[ред. | ред. код]

ČEZ Aréna
Глядачі: 10,194
Tipsport Arena
Глядачі: 7,500
Pardubice, Sukova str.jpg Tipsport Arena, Liberec.JPG
Чехія ЧехіяПардубице Чехія ЧехіяЛіберець

Попередній раунд[ред. | ред. код]

Група А
М Збірна І В ВО ПО П Ш О Швеція Канада Чехія Словаччина Данія
1 Швеція Швеція 4 4 0 0 0 22:9 12 4-3 4-2 4-3 10-1
2 Канада Канада 4 3 0 0 1 12:5 9 3-4 3-0 2-0 4-1
3 Чехія Чехія 4 2 0 0 2 12:11 6 2-4 0-3 5-2 5-2
4 Словаччина Словаччина 4 1 0 0 3 9:14 3 3-4 0-2 2-5 4-3
5 Данія Данія 4 0 0 0 4 7:23 0 1-10 1-4 2-5 3-4
Група В
М Збірна І В ВО ПО П Ш О США Росія Фінляндія Казахстан Швейцарія
1 США США 4 4 0 0 0 17:8 12 3-2 5-3 5-1 4-2
2 Росія Росія 4 3 0 0 1 18:14 9 2-3 7-4 5-4 4-3
3 Фінляндія Фінляндія 4 1 1 0 2 16:15 5 3-5 4-7 5-0 4–3 OT
4 Казахстан Казахстан 4 1 0 0 3 8:16 3 1-5 4-5 0-5 3-1
5 Швейцарія Швейцарія 4 0 0 1 3 9:15 1 2-4 3-4 3-4 ОТ 1-3

Втішний раунд[ред. | ред. код]

М Збірна І В ВО ПО П Ш О Словаччина Казахстан Швейцарія Данія
1 Словаччина Словаччина 3 3 0 0 0 17:5 9 8-0 5-2 4-3
2 Казахстан Казахстан 3 2 0 0 1 9:12 6 0-8 3-1 6-3
3 Швейцарія Швейцарія 3 1 0 0 2 8:10 3 2-5 1-3 5-2
4 Данія Данія 3 0 0 0 3 8:15 0 3-4 3-6 2-5

Плей-оф[ред. | ред. код]

  Чвертьфінали     Півфінали     Фінал
                           
      ЧФ1  Канада Канада 4  
  A2  Канада Канада 4     B1  США США 1    
  B3  Фінляндія Фінляндія 2         ПФ1  Швеція Швеція 2
      ПФ2  Канада Канада 3 (OT)
      ЧФ2  Росія Росія 1    
  B2  Росія Росія 4     A1  Швеція Швеція 2 (OT)   Матч за третє місце
  A3  Чехія Чехія 1   ПФ1  США США 2
  ПФ2  Росія Росія 4
Матч за 5 місце

Бомбардири[ред. | ред. код]

Гравець Країна І Г П +/- О ШХ
Джеймс ван Рімсдайк США США 6 5 6 11 +4 2
Микита Філатов Росія Росія 7 4 5 9 +7 10
Марек Словак Словаччина Словаччина 6 2 7 9 +2 12
Кайл Турріс Канада Канада 7 4 4 8 +3 2
Арно Жакеме Швейцарія Швейцарія 6 2 6 8 +1 4
Давід Скокан Словаччина Словаччина 6 2 6 8 +1 6
Джордан Шредер США США 6 1 7 8 +1 2
Євген Римарєв Казахстан Казахстан 6 6 1 7 +2 0
Колін Вілсон США США 5 6 1 7 +2 4
Робін Фігрен Швеція Швеція 6 5 2 7 +4 2

Воротарі[ред. | ред. код]

Пояснення: І = зіграних матчів, ЧНЛ = час проведений на льоду, КД = кидків разом, ГП = пропущених шайб, КН = коефіцієнт надійності, ВКД = відбитих кидків, %ВК = відбитих кидків (у %), ША = шатаути, ШХ = штрафні хвилини

Гравець Країна ЧНЛ ГП %ВК КН ША
Стів Мейсон Канада Канада 303 6 .951 1.19 2
Юліус Гудачек Словаччина Словаччина 359 16 .921 2.67 1
Сергій Бобровський Росія Росія 366 15 .916 2.46 0
Міхал Нойвірт Чехія Чехія 240 10 .910 2.50 0
Юнас Енрот Швеція Швеція 309 12 .905 2.33 0

Нагороди[ред. | ред. код]

Найкращі гравці, обрані дирекцією ІІХФ
Команда усіх зірок, обрана ЗМІ

Дивізіон І[ред. | ред. код]

Група A[ред. | ред. код]

Матчі відбулись 9-15 грудня у Бад Тельц (Німеччина).

Збірна НІМ АВС НОР ПОЛ УКР ЛИТ Ш О.
1. Німеччина Німеччина 6:3 7:1 11:0 11:1 7:1 42:06 15
2. Австрія Австрія 3:6 5:0 6:1 7:4 15:0 36:11 12
3. Норвегія Норвегія 1:7 0:5 4:2 3:0 11:2 19:16 9
4. Польща Польща 0:11 1:6 2:4 1:2б 3:1 07:24 4
5. Україна Україна 1:11 4:7 0:3 2:1б 3:4б 10:26 3
6. Литва Литва 1:7 0:15 2:11 1:3 4:3б 08:39 2

Група В[ред. | ред. код]

Матчі відбулись 12-18 грудня у Ризі (Латвія).

Збірна ЛАТ БІЛ СЛО УГО ФРА ВБР Ш О.
1. Латвія Латвія 3:1 2:3 8:2 9:3 6:0 28: 9 12
2. Білорусь Білорусь 1:3 2:1 3:2 6:1 9:1 21: 8 12
3. Словенія Словенія 3:2 1:2 4:1 5:0 4:3б 17: 8 11
4. Угорщина Угорщина 2:8 2:3 1:4 7:4 5:2 17:21 6
5. Франція Франція 3:9 1:6 0:5 4:7 6:2 14:29 3
6. Велика Британія Велика Британія 0:6 1:9 3:4б 2:5 2:6 8:30 1

Дивізіон ІІ[ред. | ред. код]

Група A[ред. | ред. код]

Матчі відбулись 9-15 грудня у Канацеї (Італія).

Збірна ITA ЯПО KOР БЕЛ РУМ ІСЛ Ш О.
1. Італія Італія 5:1 4:3 5:2 12:1 11:1 37: 8 15
2. Японія Японія 1:5 5:1 8:0 6:0 17:1 37: 7 12
3. Південна Корея Південна Корея 3:4 1:5 3:0 3:2 8:0 18:11 9
4. Бельгія Бельгія 2:5 0:8 0:3 5:4б 5:1 12:21 5
5. Румунія Румунія 1:12 0:6 2:3 4:5б 6:4 13:30 4
6. Ісландія Ісландія 1:11 1:17 0:8 1:5 4:6 7:47 0

Група B[ред. | ред. код]

Матчі відбулись 10-16 грудня у Таллінні (Естонія).

Збірна EСT НІД ХОР ІСП MEК КИТ Ш О.
1. Естонія Естонія 3:2б 5:2 13:2 4:1 10:1 35: 8 14
2. Нідерланди Нідерланди 2:3б 8:0 5:1 7:0 14:1 36: 5 13
3. Хорватія Хорватія 2:5 0:8 5:2 5:2 12:2 24:19 9
4. Іспанія Іспанія 2:13 1:5 2:5 10:1 9:3 24:27 6
5. Мексика Мексика 1:4 0:7 2:5 1:10 4:1 8:27 3
6. КНР КНР 1:10 1:14 2:12 3:9 1:4 8:49 0

Дивізіон ІІІ[ред. | ред. код]

Матчі відбулись 16-24 січня у Белграді (Сербія).

Збірна НЗЛ СЕР ВІР АВС ПАР TУР БОЛ Ш О.
1. Нова Зеландія Нова Зеландія 5:4 8:4 7:2 7:3 20:1 19:1 66:15 18
2. Сербія Сербія 4:5 6:0 5:0 10:1 14:1 16:0 55:7 15
3. Вірменія Вірменія 4:8 0:6 6:5 13:1 13:1 11:2 47:23 12
4. Австралія Австралія 2:7 0:5 5:6 16:2 5:3 16:0 44:23 9
5. ПАР ПАР 3:7 1:10 1:13 2:16 6:3 13:3 26:52 6
6. Туреччина Туреччина 1:20 1:14 1:13 3:5 3:6 9:4 18:62 3
7. Болгарія Болгарія 1:19 0:16 2:11 0:16 3:13 4:9 10:84 0

Посилання[ред. | ред. код]