Молярна концентрація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Моля́рна концентра́ція або моля́рність — міра концентрації розчину. Визначається як кількість моль розчиненої речовини на літр розчину та має одиниці моль дм−3.

C=\frac{N/A}{V}

Тут N — число молекул, що присутні в об'ємі V, вираженому в літрах. Aчисло Авогадро, 6,022×1023. Наприклад, двомолярний 2М розчин сульфатної кислоти H2SO4 містить 196,16 г кислоти в 1 л розчину. Розчини, що містять в 1 л розчину відповідно 0,1 моль/л і 0,01 моль/л називаються децимолярними і сантимолярними. Молярна концентрація позначається великою літерою М або моль/л.


C=\frac{m}{MV}

Тут m — маса розчину,M — молярна маса речовини, V — об'єм.

ефективна молярнiсть[ред.ред. код]

Величина, що визначається як вiдношення константи швидкостi першого порядку внутрімолекулярної реакцiї за участю двох функцiйних груп даної молекулярної частинки до константи швидкостi другого порядку аналогiчної мiжмолекулярної елементарної реакцiї за участю тих самих функцiйних груп. Таке спiввiдношення має розмiрнiсть концентрацiї. Цей термін також використовується до константи рівноваги.

Література[ред.ред. код]

  • Глосарій термінів з хімії // Й.Опейда, О.Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України, Донецький національний університет — Донецьк: «Вебер», 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0


Chem template.svg Це незавершена стаття з хімії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.