Монбельярдська порода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Монбельярдська порода
Montbeliarde.jpg
Корова монбельярдської породи.
Країна Франція Франція (1883)
Маса бугаїв — 900-1100 кг,
корів — 650-750 кг
Колір червоно-ряба і темно-полово-ряба

Монбельярдська порода — порода великої рогатої худоби молочно-м'ясного напряму продуктивності. Виведена у Франції у 1883 році схрещуванням місцевої ельзаської (оберлан) худоби з швейцарськими сименталами. Поширена в сільській частині Франції на кордоні з Швейцарією. Одна з високопродуктивних французьких порід.

Опис[ред. | ред. код]

Сир з молока корів монбельярдської породи.

Масть тварин червоно-ряба і темно-полово-ряба. Худоба монбельярдської породи нагадує симентальську, але у неї більш розвинені молочні статі. Жива маса корів становить 650—750 кг, бугаїв — 900—1100 кг; середньорічний надій понад 4000 кг молока жирністю 3,64 %. Молоко використовують головним чином для виготовлення сиру. Поряд з високою молочною продуктивністю худоба характеризується і добрими м'ясними якостями. Середньодобовий приріст бугайців на інтенсивній відгодівлі становить до 1500 грамів і більше.

В СРСР, зокрема в Україну, худобу монбельярдської породи завозили у 1972—1976 роках. Бугаїв використовували на станціях з племінної роботи і штучного осіменіння тварин для підвищення молочності худоби симентальської породи.

Література[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]