Монті Пайтон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пайтони в 1969 році

Задній ряд: Грехем Чепмен, Ерік Айдл, Террі Гілліам.
Передній ряд: Террі Джонс, Джон Кліз, Майкл Пелін.

Монті Пайтон (англ. Monty Python) — комедійний гурт з Великої Британії, колективне ім'я авторів гумористичного шоу «Літаючий Цирк Монті Пайтона», британського телевізійного скетч-шоу, що вперше вийшло в ефір 5 жовтня 1969 року. 45 серій шоу, об'єднані в 4 сезони, складалися з окремих скетчів та сюрреалістичних анімацій Террі Гілліама, об'єднаних не загальним сюжетом, а якоюсь ідеєю, частіше абсурдною. «Літаючий цирк» не тільки зробив знаменитими учасників Монті Пайтон, але і серйозно вплинув на подальший розвиток комедійного жанру.

В подальшому, Монті Пайтон переріс стадію телевізійного шоу і став цілим явищем в культурі Великої Британії. Монті Пайтон став виступати на сцені, проїхав з турами містами Великої Британії, зняв п'ять повнометражних художніх фільмів, випустив кілька альбомів, книг і мюзикл. Багато учасників трупи зробили окремо успішну кар'єру. Зокрема, Террі Гілліам працює режисером, зняв ряд відомих фільмів.

Телевізійне шоу, що транслювалося на BBC з 1969 по 1974 рік, було задумано, написано та виконано Грехемом Чепменом, Джоном Клізом, Террі Гілліамом, Еріком Айдлом, Террі Джонсом та Майклом Пеліном. Визначений як скетч-шоу «Літаючий цирк» став чимось більшим збагативши комічний жанр злиттям стилю та вмісту.

Учасники[ред. | ред. код]

Медіаграфія[ред. | ред. код]

Телебачення[ред. | ред. код]

Фільми[ред. | ред. код]

Театр[ред. | ред. код]

  • (англ. Monty Python's Flying Circus) (1974-1980)
  • Спамалот (англ. Monty Python's Spamalot) (2005)
  • (англ. Not the Messiah (He's a Very Naughty Boy)) (2007)

Додаткові факти[ред. | ред. код]

За однією з версій, термін спам (SPAM) увійшов до вжитку завдяки знаменитому скетчу з однойменною назвою з шоу «Літаючий цирк Монті Пайтона» (1969). Сенс скетчу полягає у тому, що в одному кафе всі страви в меню містять «SPAM», деякі навіть декілька разів. Коли головний герой скетчу, що прийшов до кафе разом із дружиною, просить принести йому страву без «SPAM», офіціантка пропонує йому страву з «невеликою кількістю SPAMy». Відвідувач обурюється, і хор вікінгів, що сидять за сусідніми столиками, починає співати хвалебну пісню «SPAMy», після чого скетч занурюється в хаос. Наприкінці скетчу дружина героя вигукує: «I don’t like spam!» («Я не люблю SPAM»!). У титрах до імен дійових осіб також було додано слово «SPAM». У цілому це слово згадується в скетчі понад сто разів.[1]

Назву мови програмування Python також запозичено з шоу «Літаючий цирк Монті Пайтона», прихильником якого був розробник мови Гвідо ван Россум[2].

На честь колективу названо астероїд 13681 Монті Пайтон.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Spam. YouTube. Процитовано 4 травня 2013. 
  2. Foreword for "Programming Python"(англ.)

Посилання[ред. | ред. код]