Монті Пайтон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пайтони в 1969 році

Задній ряд: Грехем Чепмен, Ерік Айдл, Террі Гілліам.
Передній ряд: Террі Джонс, Джон Кліз, Майкл Пелін.

Монті Пайтон (англ. Monty Python)[1][2]комедійний гурт з Великої Британії, колективне ім'я авторів гумористичного шоу «Літаючий Цирк Монті Пайтона», британського телевізійного скетч-шоу, що вперше вийшло в ефір 5 жовтня 1969 року. 45 серій шоу, об'єднані в 4 сезони, складалися з окремих скетчів та сюрреалістичних анімацій Террі Гілліама, об'єднаних не загальним сюжетом, а якоюсь ідеєю, частіше абсурдною. «Літаючий цирк» не тільки зробив знаменитими учасників Монті Пайтон, але і серйозно вплинув на подальший розвиток комедійного жанру.[3][4][5]

Надалі, Монті Пайтон переріс стадію телевізійного шоу і став цілим явищем в культурі Великої Британії. Монті Пайтон став виступати на сцені, проїхав з турами містами Великої Британії, зняв п'ять повнометражних художніх фільмів, випустив кілька альбомів, книг і мюзикл. Багато учасників трупи зробили окремо успішну кар'єру. Зокрема, Террі Гілліам працює режисером, зняв ряд відомих фільмів.

Телевізійне шоу, що транслювалося на BBC з 1969 по 1974 рік, було задумано, написано та виконано Грехемом Чепменом, Джоном Клізом, Террі Гілліамом, Еріком Айдлом, Террі Джонсом та Майклом Пеліном. Визначений як скетч-шоу «Літаючий цирк» став чимось більшим збагативши комічний жанр злиттям стилю та вмісту.

Учасники

[ред. | ред. код]

Медіаграфія

[ред. | ред. код]

Телебачення

[ред. | ред. код]

Фільми

[ред. | ред. код]

Театр

[ред. | ред. код]
  • (англ. Monty Python's Flying Circus) (1974-1980)
  • Спамалот (англ. Monty Python's Spamalot) (2005)
  • (англ. Not the Messiah (He's a Very Naughty Boy)) (2007)

Додаткові факти

[ред. | ред. код]

За однією з версій, термін спам (SPAM) увійшов до вжитку завдяки знаменитому скетчу з однойменною назвою з шоу «Літаючий цирк Монті Пайтона» (1969). Сенс скетчу полягає у тому, що в одному кафе всі страви в меню містять «SPAM», деякі навіть декілька разів. Коли головний герой скетчу, що прийшов до кафе разом із дружиною, просить принести йому страву без «SPAM», офіціантка пропонує йому страву з «невеликою кількістю SPAMy». Відвідувач обурюється, і хор вікінгів, що сидять за сусідніми столиками, починає співати хвалебну пісню «SPAMy», після чого скетч занурюється в хаос. Наприкінці скетчу дружина героя вигукує: «I don’t like spam!» («Я не люблю SPAM»!). У титрах до імен дійових осіб також було додано слово «SPAM». У цілому це слово згадується в скетчі понад сто разів.[6]

Назву мови програмування Python також запозичено з шоу «Літаючий цирк Монті Пайтона», прихильником якого був розробник мови Гвідо ван Россум[7].

На честь колективу названо астероїд 13681 Монті Пайтон.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Wilmut (1980), p. 250.
  2. Chapman, Graham; Gilliam, Terry; Cleese, John; Idle, Eric; Jones, Terry; Palin, Sir Michael (2003). The Pythons. Orion. ISBN 978-0-7528-5293-5.
  3. Leopold, Todd (11 грудня 2003). How Monty Python changed the world. CNN. Процитовано 30 березня 2007. Python has been called 'the Beatles of comedy'.
  4. Free, David (January 2013). The Beatles of Comedy. The Atlantic. Процитовано 23 січня 2013.
  5. Monty Python Celebrates 25th Anniversary But Nixes Reunion. Orlando Sentinel. 2 жовтня 1996. Процитовано 31 жовтня 2016.
  6. Spam. YouTube. Архів оригіналу за 4 травня 2013. Процитовано 4 травня 2013.
  7. Foreword for "Programming Python" [Архівовано 6 січня 2018 у Wayback Machine.](англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]