Моніторинг ЗМІ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Моніто́ринг ЗМІ — це огляд публікацій та / або сюжетів передач на обрану тему. В огляд включається інформація: дата публікації та / або передачі, видання, телеканал, радіостанція, автор, назва і тема публікації та / або передачі.

Дана послуга дозволяє швидко отримати уявлення про відображення конкретної теми в ЗМІ без ознайомлення з повними текстами статей, а також служить основою для подальших статистичних та аналітичних досліджень.

В Україні моніторингом ЗМІ займається низка спеціалізованих компаній, наприклад: «Контекст Медіа», «Сіфт», «LookSMI», «Медіа простір». Моніторинг підсумкових випусків теленовин регулярно проводить видання «Телекритика». Він складається з трьох блоків: 1) моніторингу матеріалів, що мають ознаки замовності (цензури), 2) моніторингу замовчаних новинами важливих тем, 3) моніторингу дотримання телеканалами стандартів інформаційної журналістики.

Джерелами моніторингу ЗМІ є Інтернет, друковані загальнонаціональні та/або регіональні ЗМІ, телебачення та радіо. Кожного дня в Україні моніторяться 90 000–100 000 новин.

Джерела[ред.ред. код]