Морська сіль (наркотик)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Файл:Bath salts (drug).jpg
Морська сіль

Морська сіль (англ. bath salts)[1][2] - неофіційна, "вулична" назва сімейства так званих "конструкторських наркотиків"[3], які часто складаються із замінників катинону і дія яких схожа на амфетамін та кокаїн. Білий порошок, схожий на легальну сіль для купання у ваннах, розповсюджується у пакетиках під назвою "морська сіль" з написом "не для споживання людиною", очевидно з метою обходу заборони на розповсюдження наркотиків.

Склад[ред.ред. код]

Морська сіль - наркотик, що складається хоча б з однієї речовини катинону. Зазвичай, це метилендіоксипіровалерон з хімічною формулою C16H21NO3, також відомий як МДПВ. Хоча також зустрічається метилон чи мефедрон. Як і в будь-якому іншому конструкторському наркотику, хімічний склад морської солі сильно варіюється. Розповсюджується у таблетках, а також у вигляді порошку. [4] Цей наркотик може вживатися шляхом куріння, інгаляції чи ін'єкції.[5]

Дія на організм людини[ред.ред. код]

Дія на організм людини залежить від прийнятої дози.[4] Після того, як МДПВ потрапляє в організм людини, він спричиняє викид катехоламінів - таких як дофамін, серотонін, норадреналін у синапсисах. Внаслідок, спостерігається збудження центральної нервової системи та ефекти, характерні для амфетамінів.

У засобах масової інформації лунала інформація про "зомбі ефект", який справляє цей наркотик. [6][7] Проте, також є спростування. [8].

Психічні прояви[ред.ред. код]

Фізичні прояви[ред.ред. код]

Бренди[ред.ред. код]

Морська сіль розповсюджується під величезною кількістю різних назв: Aura, Black Rob, Bliss, Blizzard, Bloom, Blue Silk, Charge[11], Cloud 9, Drone, Hurricane Charlie, Ivory Wave, Lovey Dovey, Lunar Wave, Maddie, MCAT, Meow Meow, Monkey Dust, MTV, Ocean Snow, Peeve, Purple Wave, PV, Red Dove, Scarface, Snow Leopard, Stardust, Super Coke, Vanilla Sky, White Lightning та Zoom.[4]

Легальність[ред.ред. код]

Метилендіоксипіровалерон внесений до таблиці №1, списку №2 переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України постановою N 770 [12]. Відповідно до статті 2 Закону України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів" ( 60/95-ВР ):

таблиця I ( 770-2000-п ) містить наркотичні засоби, у тому числі рослини, і психотропні речовини, включені до списків N 1, N 2 та N 3, обіг яких на території України заборонено, за винятком їх обігу лише в цілях та на підставах, передбачених статтями 15, 19 і 20 цього Закону.

Таким чином, обіг наркотичних речовин типу морська сіль із вмістом МДПВ заборонено.

Виявлення[ред.ред. код]

Як і більшість синтетичних наркотиків, МДПВ може бути виявлений за допомогою спеціально натренованих собак або шляхом аналізу сечі.

Посилання[ред.ред. код]