Морські змії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Морські змії
Пеламіда двокольорна
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Змії (Serpentes)
Родина: Аспідові (Elapidae)
Підродина: Морські змії (Hydrophiinae)
(F. Boie, 1827)
Посилання
Вікісховище: Hydrophiinae
Віківиди: Hydrophiinae
EOL: 46559543
Fossilworks: 269562

Морські змії або ластохвости[1] (Hydrophiinae) — підродина отруйних змій з родини Аспідових. Має 17 родів та 62 види. Раніше класифікувалися як окрема родина. З 1987 року зараховуються як підродина аспідових.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина представників цієї підродини коливається від 120 см до 3 м. Голова маленька, вкрита великими щитками, очі невеликі з круглими зіницями, ніздрі з клапанами висунуті на верхню сторону морди. Язик укорочений. Тулуб попереду вальковатий, у задній частині сплющений з боків, переходить у стислий у вертикальній площині плаский хвіст. Тіло здебільшого вкрито зверху й знизу однаково дрібними лусочками. Парні отруйні зуби розташовані на передньому кінці верхньощелепної кістки.

Для цих морських змій характерне верхнє розташування носових щитків, відсутність міжносових щитків. Отруйні залози простягаються за задній край рота, верхньощелепна кістка нерухомо притиснута до ектоптерігоіда. Сольові залози розташовані позаду під'язикових залоз, хвостові хребці несуть подовжені спинні та черевні відростки. Підхвостові щитки непарні.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Зустрічаються у відкритих тропічних водах морів, дотримуються берегової зони. Зустрічаються серед рифів. Добре плавають, пірнають. Можуть пірнати на глибину до 180 м до 2 годин. Харчуються вуграми, широкотілою рибою, головоногими молюсками. Отрута цих змій одна з найпотужніших.

Це яйцеживородні змії.

Найбільшим ворогом морських змій є морський орел, який щоденно полює саме на цих змій, схоплюючи їх просто з поверхні води.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкають в Індійському та Тихому океанах.

Роди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Маркевич, О. П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 209.

Джерела[ред. | ред. код]