Морфінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Морфінг (англ. morphing — трансформація) — спеціальний ефект, що створює ефект плавного переходу (перетікання) між об'єктами. Зустрічаються в двовимірній і в тривимірній (як растровій, так і векторній) графіці.

Морфінг широко зустрічається в ігровому і телевізійному кіно, в телевізійній рекламі. Найчастіше цей ефект використовується для зображення перетворення однієї особи в іншу. Також морфінг часто використовується для створення анімації, навіть коли не стоїть завдання отримання ефекту перетворення одного об'єкта в інший, а потрібно лише побудувати проміжні зображення між двома (і більше) ключовими положеннями анімованого об'єкта.

Технологія[ред. | ред. код]

3D-морфінг

Традиційно ефект морфінгу створювався за рахунок перехресного затухання зображення на кіноплівці, але в 90-х роках ХХ століття для створення реалістичніших переходів почало використовуватися спеціальне програмне забезпечення.

Для створення ефекту морфінгу використовуються як мінімум два зображення, на яких користувач задає, в залежності від програмного забезпечення, що використовується, опорні фігури або ключові точки (т. зв. маркери, або мітки), які допомагають комп'ютеру виконати правильний морфінг, тобто створити проміжні зображення (інтерполюючи наявні дані).

Технологія морфінга відео в цілому мало відрізняється від морфінга статичних зображень за винятком того, що користувачеві доводиться коригувати розташування маркерів за часом.

Програми для створення морфінгу[ред. | ред. код]