Мохарові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мохарові
Gerres equulus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Акантопері (Acanthopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Окуневидні (Percoidei)
Родина: Мохарові (Gerreidae)
Роди

7, дивитись текст.

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Gerreidae
EOL logo.svg EOL: 5321
ITIS logo.svg ITIS: 169013
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 274463
Fossilworks: 266294

Мохарові (Gerreidae) — родина риб ряду Окунеподібні (Perciformes).

Опис[ред. | ред. код]

Мохарові зовні дуже схожі на ліогнатових (Leiognathidae), з якими їх поєднували раніше в одній родині. Однак, незважаючи на подібність у розмірах, формі стислого з боків тіла й будові висувного рота, що може витягатися в довгу трубку, ці риби легко відрізняються від своїх двійників цілим рядом особливостей. Тіло й голова в них покриті досить великою, легко опадаючою лускою, потиличні шипи відсутні, зяброві перетинки вільні від міжзябрового проміжку. Крім того, у мохарових спинний й анальний плавці містяться в глибоких виїмках тіла, у які вони можуть ховатися в складеному стані.

Поширення і поведінка[ред. | ред. код]

Ця родина, представлена сімома родами й багатьма видами, що характерні для тропічних і субтропічних вод всіх океанів. Мохарові живуть на прибережних мілководдях біля піщаних берегів, часто заходячи в річкові естуарії й у прісну воду. Деякі з них мають широке поширення. Так, мохара звичайна (Eucinostomus argenteus) живе в узбережжя Америки як з атлантичної (від Нью-Джерсі до Ріо-де-Жанейро), так і з тихоокеанської сторони. Багато видів, наприклад звичайний в Індійському й Тихому океанах геррес плямистий (Gerres punctatus), тримаються більшими зграями. Ця срібляста рибка з темною спиною й вертикальними рядами синюватих плям на боках досягає 25 см у довжину. Подібно іншим представникам родини, вона має їстівне й навіть досить смачне м’ясо, однак не цінується як харчова риба через малі розміри. Серед мохарових є й поодиноко живучі види. До них належить, зокрема, пареквула австралійська (Parequula melbournensis), що ніколи не утворить зграй. У Південної Австралії ця риба, що виростає до 17 см, зустрічається біля берегів тільки влітку, а в зимовий час мігрує на глибину.

Роди і види[ред. | ред. код]

Відомо 7 родів і 50 видів


Часова лінія родів[ред. | ред. код]

ЧетвертиннийНеогенПалеогенГолоценПлейстоценПліоценМіоценОлігоценЕоценПалеоценPentaprionGerresЧетвертиннийНеогенПалеогенГолоценПлейстоценПліоценМіоценОлігоценЕоценПалеоцен

Посилання[ред. | ред. код]