Мтацмінда (пантеон)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Собор св. Давіда

Пантеон письменників і громадських діячів Грузії Мтацмінда (груз. მთაწმინდის მწერალთა და საზოგადო მოღვაწეთა პანთეონი, груз. მთაწმინდა — Свята гора) некрополь в Тбілісі, Грузія, де поховано багато з відомих письменників, артистів, вчених і національних героїв Грузії. Він розташований на території навколо церкви Святого Давида «Мамадавіті» на схилі гори Мтацмінда і офіційно відкритий в 1929 р.

Гора Мтацмінда в 1905 р.

Першим знаменним похованням на цьому місці було поховання відомого російського письменника Олександра Грибоєдова (1795–1829) і його дружини княжни Ніно Чавчавадзе (1812–1857). Пантеон офіційно відкритий в 1929 р. до 100-річної річниці трагічної загибелі Грибоєдова в Ірані. З цього часу багато видатних грузинів були поховані або перепоховані тут. Кладовище управляється Тбіліським муніципалітетом і є однією з найвідоміших міських визначних пам'яток.

Список похованих в Пантеоні[ред.ред. код]

Могила Грибоєдова

Комуністичні діячі Миха Цхакая, Філіп Махарадзе та Тодрія Сілібістро, поховані раніше в Пантеоні, перепоховані в останні роки на звичайних міських кладовищах.

Ресурси Інтернета[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Мтацмінда (пантеон)