Музей-садиба Катерини Білокур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей-садиба Катерини Білокур Pictogram infobox palace.png
Меморіальний музей-садиба Катерини Білокур.jpg
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна: Богданівка (Яготинський район)
Адреса вул. Катерини Білокур, 72
Засновано 1977
Фонд 500
Директор завідувач музею О.О.Шаповал

CMNS: Музей-садиба Катерини Білокур у Вікісховищі

Музей-садиба Катерини Білокур — меморіальний музей видатної української художниці Катерини Білокур, розташований на території садиби родини Білокурів у селі Богданівці Яготинського району Київської області, де художниця прожила все своє життя (19001961).

Відкритий 1977 року.

Скульптура Катерини Білокур біля музею. Автор — Іван Білокур

Є відділом Яготинського державного історичного музею.

Адреса — с. Богданівка, вул. Катерини Білокур, 72

Телефон — (04575) 3-41-56

Завідувач музею — Ольга Олександрівна Шаповал.

З історії музею[ред. | ред. код]

Музей створено завдяки наполегливим зусиллям колишнього директора Яготинського державного історичного музею Олександра Непорожнього та О. К. Білокур.

Перший запис при відкритті музею зроблено рукою Олеся Гончара 26 листопада 1977 р.

З експозиції[ред. | ред. код]

Експозиційна площа — 77 м².

Музей має близько 500 експонатів.

Богданівський меморіал включає хатину-музей та присадибну ділянку, де ростуть дерева — сучасники художниці і встановлено мармурову паркову скульптуру — постать на повний зріст Катерини Білокур авторства її племінника Івана Білокура.

Біля хвіртки на відполірованому граніті напис: «Вклонімося землі, де жила й працювала Катерина Білокур. Звідси, з біленької селянської хати, рушила у великі світи творчість народної художниці, пішла до людей її малярська поезія. Бережімо святиню!».

Навколо хати — плетений тин (такий, як і був за життя художниці), біля хати — 115-річний в'яз.

Інтер'єр хати виглядає так, як за життя Катерини Білокур. Її меблі — довгі лави попід стінами, столи, ліжко, скриня. Як і багато років тому, вони стоять на своїх місцях. Документальність і точність хатнього умеблювання підтверджують два малюнки художниці, виконані олівцем.

У кімнаті, що правила за майстерню, — мольберт художниці, саморобні пензлі, тюби олійних і акварельних фарб, невеликі палітри зі скла, на яких позасихала фарба.

В експозиції музею є також оригінальні твори художниці, виконані олійними фарбами та олівцем: «У Богданівці за греблею», «Красотуля та жоржини», «Птиці», «Жоржини на синьому тлі», «Портрет жінки в зеленому корсеті» та інші.

У музеї-садибі виставлені фотографії художниці, уривки з листів, висловлювань Миколи Бажана, Олеся Гончара. Тут зібрана цікава бібліотека господині: Шевченко, Гоголь, Чернишевський, різноманітні посібники з живопису та інше.

Галереї[ред. | ред. код]

На подвір'ї:

Всередині:

Посилання[ред. | ред. код]