Музей Кролевецького ткацтва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей Кролевецького ткацтва Pictogram infobox palace.png
Кролевець Садиба Огієвських.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна:
Кролевець (Сумська область)
Адреса бульв. Шевченка, 33
Засновано 19 листопада 2011 року
Фонд 700 од. зберігання

Музей Кролевецького ткацтва — краєзнавчий музей у місті Кролевець на Сумщині, зібрання матеріалів і предметів з історичного та культурного розвитку ткацтва Кролевеччини; значний культурний осередок міста.

Загальні дані[ред. | ред. код]

19 листопада 2011 року у рамках проведення Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники», який з 1995 року щорічно проводиться у м. Кролевці, відбулась важлива історична подія — відкриття музею кролевецького ткацтва. Розташовано музей в історичній садибі родини Огієвських (бульв. Шевченка, 33), де колись гостював великий Кобзар.

«У планах обласної влади — перетворити місцевий музей на національний. Адже кролевецькі рушники прославляють не тільки Сумщину — всю Україну», — зазначив під час відвідин музею у 2011 році голова Сумської ОДА Ю. П. Чмирь.

Фонди та експозиція[ред. | ред. код]

Рушник, виготовлений у 1839 році

В основу музею була закладена спадщина музейної кімнати Кролевецької фабрики художнього ткацтва. Музейна збірка стародавніх і сучасних творів художнього ткацтва нараховує понад 700 унікальних експонатів, з яких майже 400 — рушники. Найстаріший з рушників датується 1839 роком.

Один із залів музею

Ткані вироби, які зберігаються у фондах музею, дійшли до нас із ХІХ—ХХ століть. Це різноманітні предмети декоративно-ужиткового та обрядового призначення, передусім рушники, розмір й оформлення яких залежали від використання їх у побуті й обрядах. Узорні тканини інтер'єрного вживання — настільники, рядна, фіранки.

Кожний твір художнього ткацтва, що зберігається в музейній колекції, доносить до сучасників уяву про естетичні уподобання та високу майстерність їхніх творців.

Посилання[ред. | ред. код]