Музей НАУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей НАУ
Портал:Музеї
Музей-НАУ.jpg
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Київ, Україна
Адреса 03058, м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1
Засновано 1972
Сайт aki.nau.edu.ua?page_id=125

Музей НАУ — музей історії повітроплавання та літакобудування в Україні. Знаходиться у першому корпусі Національного авіаційного університету. Площа експозиції 350 кв.м.[1]

Історія музею[ред. | ред. код]

Музей історії Цивільної Авіації був створений у 1972 році на базі Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА).

У 1988 році присвоєно звання «Народний музей».

До 70-річчя університету було оновлено експозиції музею. Сьогодні Музей НАУ є філією Державного музею авіації. У створенні експозицій активну участь брали керівники інститутів, кафедр та співробітники університету: В. У. Павлюченко, Ю. С. Урбанський, Є. А. Сапелюк, П. І. Власов, Я. Д. Шевченко, В. Г. Шевченко, О. Л. Лавриненко.

Розширенню експозицій музею в різні періоди сприяли ректори: М. Л. Голего, О. Ф. Аксьонов, П. В. Назаренко, В. П. Бабак, М. С. Кулик.[2]

Експозиції[ред. | ред. код]

Експозиція музею представлена на 28 стендах та 12 експозиційних тумбах. В історичній частині експозиції наведені матеріали, що висвітлюють події соціально-економічного життя Києва, які стали підґрунтям для відкриття вищого навчального закладу авіаційного профілю.

Фотодокументи, діаграми, експонати експозиції музею передають динаміку розвитку навчального закладу, розкривають потенціал наукових шкіл, що сформувались за десятиліття, розповідають про головні події студентського життя тих років — навчання, перші кроки у науці, спортивні досягнення, участь у фестивалях та в інших культурно-освітніх заходах.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://nau.edu.ua/ua/info/3d-ekskursiya.html |Віртуальний тур територією та корпусами НАУ
  2. http://aki.nau.edu.ua/?page_id=125 Сторінка музею