Музей Пікассо (Барселона)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Одна з будівель Музею Пікассо у Барселоні

Музе́й Пікассо́ (кат. Museu Picasso) у Барселоні має одну з найбільший колекцій художніх робіт знаменитого іспанського художника XX ст. Пабло Пікассо. Це один з найпопулярніших і найвідвідуваніших музеїв Каталонії. Музей розташований у п'яти сусідніх середньовічних палацах Готичного кварталу Барселони.

Ідея створення музею належить другові Пікассо Джемі Сабартесу. Пікассо свого часу передав йому багато своїх робіт. Спочатку Сабартес планував заснувати музей у Малазі, місті, де Пікассо народився. Однак сам Пікассо порадив відкрити музей у Барселоні, оскільки він протягом свого життя був тісно пов'язаний з цим містом.

Музей було відкрито у 1963 р., виставлена колекція складалася з 574 робіт, подарованих Сабартесом, тих творів, які Пікассо раніше подарував місту Барселоні, робіт з Музею сучасного мистецтва Барселони та подарунків від друзів Пікассо та колекціонерів.

Після смерті Сабартеса у 1968 р. Пікассо сам пожертвував велику кількість робіт, включаючи бл. 1000 робіт раннього періоду його творчості - академічні роботи та живопис "блакитного періоду". Зараз у музеї постійно експонуються понад 3,5 тис. робіт Пікассо.

Музей розташований за адресою : Карре Монкада (c/ Montcada) 15-23, 08003 Барселона. Тел. для довідок : +93 256 30 00, факс +93 315 01 02, електронна пошта museupicasso@bcn.cat. Про вартість квитка та час роботи музею можна дізнатися тут.

Посилання[ред.ред. код]