Музей Теодозії Бриж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей Теодозії Бриж Pictogram infobox palace.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Адреса вулиця Мартовича, 5
Засновано 2000

Музей Теодозії Бриж — меморіальний музей, розташований в колишній творчій майстерні скульпторки Теодозії Бриж (1929—1999) на вулиці Мартовича, 5 у Львові. З 2000 – музейний підрозділ Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Експозиція[ред. | ред. код]

В музеї представлені твори художниці, створені у 1956—1999 роках, серед них — постаті Анни Ярославни, князя Лева, персонажі за твором Василя Стефаника «Дорога», декоративно-паркові композиції, роботи на біблійної-євангельські теми (Ісая, Єремія), а також серія творів до «Лісової пісні» Л. Українки.

Загалом тут розміщено понад сотню творів, серед яких ряд барельєфів на тему «Коні і люди».

Історія[ред. | ред. код]

В 1960-1970 її майстерня була одним з осередків руху «шістдесятників і сімдесятників» у Львові. Тут святкував тут своє одруження Іван Драч, 50-ліття — Богдан Ступка. Багато разів сюди до Теодозії і її чоловіка, графіка Євгена Безніска приходили Іван Миколайчук, Микола Вінграновський, Алла Горська, Сергій Данченко, Лесь Танюк, Ліна Костенко, Дмитро Павличко (хрещений батько сина Є. Безніска, Віталія) Віталій Розстальний та інші. Тут проводили диспути, вечори поезії і читали вірші Юрій Брилинський, Федір Стригун, Роман Лубківський, Микола Петренко та інші. У майстерні приймали дружину Остапа Вишні (Губенка) Варвару Маслюченко, яку приводив Михайло Осадчий, квартет «Явір». Часто майстерню відвідували Володимир Патик, Дмитро Крвавич, Володимир Овсійчук, Гера Левицька, Богдан Горинь, Ігор Самборський, Микола Петренко та багато інших.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Микола Клепуц. Спогади про спорудження Меморіалу УСС на горі Маківка та усипальниці князя Святослава біля м. Сколе. — Дрогобич : ЛНУ імені Івана Франка, 2018. — С. 13—14. — ISBN 978-617-642-364-5.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Музей Теодозії Бриж. Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького. Процитовано 15 травня 2022.