Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри Pictogram infobox palace.png
Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри.jpg
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Львів,
смт Брюховичі,
вул. Музейна, 16
Засновано 2005
Директор Софія Дзиндра

Музе́й моде́рної скульпту́ри Миха́йла Дзи́ндри — єдиний в Україні музей модерної скульптури. Розташований у смт Брюховичі (вул. Музейна, 16), що неподалік від Львова.

Тут експонується понад 800 унікальних творів абстрактного мистецтва, серед яких скульптури пластичних асоціацій, абстрактні форми та рельєфні портрети.

Історія[ред. | ред. код]

Михайло Дзиндра на тлі своїх робіт (у правому кутку — графічний автопортрет)

Пік слави Михайла Дзиндри припав на Америку, але після здобуття Україною незалежності, Дзиндра, маючи 71 рік, повернувся додому з мрією заснувати тут щось таке, чого не було досі, а саме музей модерного мистецтва.

« Я повернувся в Україну, тому що відчував свій борг перед нею, я ж тут народжений з діда-прадіда. Я тішусь, що щастя мав і так багато зробив. »

Зрозумівши, що держава не допоможе йому у створенні музею, він вирішив відкрити його самотужки, витративши на це 13 років і понад 100 тисяч доларів. У 2005 році, подолавши безліч перепон, Михайло Дзиндра нарешті втілює цю мрію. Митець привіз до України 807 своїх скульптур, які подарував державі в особі Львівської галереї мистецтв.

Музей[ред. | ред. код]

Площа музею 1450 м кв, не має ніяких перегородок чи поділів — один величезний зал. Величезна кількість витворів просто вражає. Коли детальніше придививитись до них, розумієш, кожна з них — це індивідуальність, частина багатого внутрішнього світу автора.

В музеї нема табличок з назвами творів, можна ходити і вигадувати власні. Проте після цього варто попросити провести екскурсію і дізнатися справжні назви. Скульптури росташовуються тісно одна біля одної, але це не зменшує їхньої монументальності.

Для того щоб збагнути, оцінити його роботи, не потрібно розумітись у мистецтві, мати якийсь певний інтелектуальний рівень. Основне — ввімкнути фантазію, тоді кожна скульптура з різних ракурсів розкривається по-новому. Митець наче залишив можливість нам додумувати, дотворювати разом з ним.[1]

Політ думки Михайло Дзиндра втілив за допомогою двох простих речей — будівельної сітки та цементу. Вправно орудуючи цим незвичним для митців матеріалом, український скульптор протоптав стежку до модерну у досить популярному ремеслі скульптури.

Музей працює кожного дня окрім понеділка, часто там проводяться різноманітні творчі вечори і мистецькі дійства. На місці майже завжди є дружина митця — пані Софія, яка може розповісти про творчість і життя геніального скульптора.

Експонати[ред. | ред. код]

Експонується понад 800 скульптур, створених в Америці, а також маски, зроблені в Україні. Окрім того в доробку автора є понад 800 малюнків та фрази, які залишилися жити і після смерті скульптора.

Онлайн екскурсію можна оглянути тут.

Події[ред. | ред. код]

8 листопада 2006 року у Львівській галереї мистецтв відкрили виставку графіки Михайла Дзиндри, розбавленої камерною пластикою та приурочену його 85-річчю.

11 вересня 2008 року в Музеї модерної скульптури Михайла Дзиндри, що в Брюховичах, пройшов виступ театру тіней з Харкова. Акція була приурочена до річниці з дня смерті Михайла Дзиндри.[2]

20 травня 2015 року Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри відзначив десяту річницю з дня заснування.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Львівська галерея мистецтв

Джерела[ред. | ред. код]