Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Музей мініатюри Миколи Сядристого розташований на території Києво-Печерської Лаври. У колекції музею представлені роботи тільки одного автора - не дивно, адже талантом підкувати блоху наділені лічені люди. Особливістю творчості Миколи Сядристого є те, що всі ВОІ витвори він виготовляє вручну, за особливою технологією для кожного виду робіт. Тільки в Музеї мініатюри в Києві можна побачити унікальні творіння, що вражають талантом творця, точністю виконання і, звичайно ж, розмірами.

У музеї представлена ​​колекція з безлічі мікромініатюр. Автором цього проекту, є всесвітньо відомий майстер Нколай Сядристий. Він виготовляє свої роботи вручну, за особливою технологією. Найвідоміші серед них: найменша в світі скрипка, портрет Юрія Гагаріна, вирізаний з тернової кісточки, найменший в світі діючий електромотор, підкована блоха, караван верблюдів у вушку голки, найменший напис, зроблений рукою людини - автограф на торці волосини і балалайка в макової росинці.

Микола Сядристий народився в 1937 році в місті Харків. Закінчивши Харківське художні училище, він вступив до Харківського сільгоспінституту. З 1960 по 1967 рік працював агрономом на Закарпатті, а з 1967 по 1974 рік - інженером в інституті системи Академії Наук України. Також він встиг побувати чемпіоном України з підводного плавання.

Сядристий створює мікромініатюри вже більше 40 років. Також він широко відомий за межами України. У Москві і в Андоррі є музеї цього чудово автора.

У музеї мініатюр ви побачите, чудові експонати:

 1. підкована блоха,[1]
 2. троянда, що розмістилася у зрізі волосини,
 3. портрет Юрія Гагаріна, вирізаний зі шматочка тернової кісточки,
 4. портрет Ернеста Гемінґвея на зрізі зерна груші,
 5. вигравіруваний алмазним різцем на краплині зі скла автопортрет Сядристого (2,5х3 мм)[2]
 6. портрет матері Сядристого (2х3 мм.[3],
 7. робота «Пам'яті Олександра Гріна», яка створена із золота й платини: фрегат із 337 деталей завдовжки 3, 5 мм. У цій роботі продемонстровано різні методи обробки матеріалу, витримано об'ємний монтаж, рівень якого недосяжний для сучасних технічних засобів,
 8. найменша у світі книжка — це «Кобзар» Тараса Шевченка[4],
 9. найменші у світі шахи: шахівниця з фігурами розміщена на головці шпильки[5],
 10. композиція «Паралельний світ»: на носі золотого комара сидить під парасолькою дівчинка,
 11. робота «Маленький Принц», яку автор створив за малюнком Антуана де Сент-Екзюпері: фігурка принца заввишки 0,8 мм на астероїді (перлинці), інший елемент композиції — макет літака «Латекоер-26», на якому літав Екзюпері, завдовжки 2 мм.

Серед нових робіт:

 1. макет корабля «Санта-Марія» завдовжки 3,85 мм, який складається із 256 золотих деталей,
 2. золотий макет вітряка, виконаний із 203 деталей на половині макової зернини — створений під враженням від відвідування Інтернаціонального музею вітряків у Гіфгорні (Німеччина).

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]