Музей народної архітектури (Сянік)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Музей Народної Архітектури у Сяноці — найбільший музей просто неба у Польщі і третій за територією у Європі. Зареєстрований у Державному реєстрі музеїв.

На 38 гектарах розташовано більше 150 об'єктів дерев'яної архітектури, з багатими матеріалами з Лемківщини, Бойківщини й Посяння, чимало українського матеріалу також у періодиці музею.

Характеристика[ред. | ред. код]

В поселеннях південно-східної Польщі брали участь різні етнічні елементи: поляки, русини (українці), німці та менші етнічні групи. Надзвичайно важливим елементом, що мав вплив на формування пізніших етнографічних груп була так звана «волоська колонізація».

Музей Народної Архітектури — це не тільки Етнографічний Парк з його експонатами, але насамперед величезний науковий та інтелектуальний збір. У складах знаходиться понад 31 тис. експонатів з області народної культури регіону: міщанської, сакральної, двірської і юдаїки.

Також з експозиції музею можна довідатися про те, як добували нафту на Галичині у ХІХ ст., коли ці землі входили до складу коронного краю Королівство Галичини та Володимирії.

Галерея[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]