Музей наївного мистецтва в Новогіреєво

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Багато хто чув пісню Алли Пугачової про мільйон червоних троянд і закоханого художника з гарячим серцем. Але мало хто знає, що прототипом в цій пісні послужив художник-самородок Піросманішвілі. А про інших живописців-самоучок на просторах Росії і зовсім не чув ніхто, крім фахівців. Хоча, наприклад, вся Франція пишається Анрі Руссо, який теж писав у стилі примітивізму. Заповнив цю «білу пляму» на карті Вітчизняної культури новий Музей наївного мистецтва.

Анрі Руссо. Автопортрет (1900-1903)

Дух художника[ред. | ред. код]

Розташований музей в кам'яному особняку споруди 1907 року. Це найстаріша будівля в Новогирєєво - сучасному районі Москви. А ще раніше тут знаходилася майстерня знаменитого Левітана, який влітку приїжджав сюди з учнями. Молоді художники писали старі липи на липовій алеї. А метр допомагав молодим людям і давав їм поради. У вільний час він гуляв по алеї і милувався квітником.

Справи музейні[ред. | ред. код]

Днем народження нового музею стало 23 червня 1998 року. З 2012 року Музей наївного мистецтва отримав повне визнання з боку держави і тепер фінансується з державного бюджету, як і інші установи культури в Москві.

Цей музей унікальний тим, що ,він єдиний в Росії, який займається популяризацією наївного мистецтва шляхом виставкової діяльності та збереженням кращих робіт наївних художників.

Експонати му

Кожні три роки музей відкриває свої двері для міжнародного фестивалю, на який з'їжджаються з усього світу художники-аутсайдери і шанувальники наївного мистецтва.

Muzey-narodnogo-iskusstva-vyistavochnyiy-zal-1.jpg

У музейному фонді можна побачити колекцію картин, графіки, дерев'яних скульптур і цікавих творів декоративно-прикладного мистецтва.

Проект «Фестнаів» включає в себе виставки, наукові конференції і творчі зустрічі з таким художнім напрямками як ар-брют, наїв і outsider art. Він показує всю ретроспективу наївного творчості в XX і XXI столітті не тільки в Росії, але і за кордоном.

Наївне мистецтво - дзеркало душі[ред. | ред. код]

Як зелена будівля Музею наївного мистецтва відразу ж впадає в очі серед звичайних будівель, так і роботи художників-примітивістів виділяються на тлі робіт інших напрямків. При найближчому розгляданні, осмисленні наївні картини і статуетки виявляються наповненими глибоким змістом, повнотою життя і яскравістю фарб. Це як дивитися в очі дитини, в яких приховано стільки почуттів, хоча він і не в змозі висловити це словами.

Звідки такі враження від невигадливих, на перший погляд, робіт? Напевно, вся справа в тому, що це і є невичерпне народна творчість - джерело всієї іншої культурної спадщини. Це як маленький струмочок, з якого народжується широка річка. Пересохни цей струмочок - і не стане могутньої річки. А кожен наївний майстер - як маленька крапелька в цьому животворящому струмку. Творчий пошук, самостійний шлях до вершин професіоналізму іноді дає такі дивовижні і несподівані результати, яких не знайти в класичних художніх школах.

Галерея[ред. | ред. код]

Музей наївного.jpg
Myzey naivnogo iskysstva.jpg
Myzey naivnogo iskysstva 3.jpg