Музей порівняльної зоології

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Музе́й порівня́льної зооло́гії (англ. Museum of Comparative Zoology) — музей, розташований на території Гарвардського університету в місті Кембріджі, Массачусетс, та є одним з трьох музеїв, що разом складають Гарвардський музей природознавства.

Музей був заснований в 1859 році зусиллями Луїса Аґассіза та інколи називається «Музей Аґассіза», на ім'я засновника. Колекції музею призначені продемонструвати різноманіття і порівняльні відносини тваринного життя.

Музей складається з дванядцяти відділів: біологічної океанографії, ентомоголії, герпентології, іхтіології, палеонтології безхребетних, зоології безхребетних, теріології, морських безхебетних, малакології, орнітології, популяційної генетики і палеонтології хребетних. Разом з музеем пряцює бібліотека Еарнста Мейра та її архіви.

На відміну від більшості сучасних музеїв, в музеї виставлені сотні чучел тварин. Відомі експонати також включають скелети китів, найбільший відомий панцир черепахи (2,5 м завдовжки), скелет «гарвардського мастодонта», п'ятнадцятиметровий скелет хронозавра, залишки дронта і целаканта, збережені у рідині.

Багато експонатів також мають історичну цінність, наприклад викопний плоський морський їжак, знайдений Чарльзом Дарвіном в 1834 році, мамо капітана Кука і два фазани, що колись належали Джорджу Вашингтону.

Музей та інші частини Гарвардського природничого музею розтаговані в одій будівлі з Музеєм Пібоді археології і етнології, а один квиток надає доступ до обох.

Посилання[ред.ред. код]