Музей скла (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей скла у Львові Pictogram infobox palace.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Львів, площа Ринок, 2 (підвал; вхід з вул. Ставропігійської)
Засновано 2006
Директор Бокотей Михайло Андрійович
Сайт glassmuseuminlviv.org

Перший Музей скла у Львові був заснований у 1992 році відомим українським художником-склярем, ректором Львівської національної академії мистецтв професором Андрієм Бокотеєм з метою експонування результатів міжнародних симпозіумів гутного скла. Музей скла у приміщенні Палацу Бандінеллі на пл. Ринок 2 розпочав свою діяльність у 2006 році, а експозицію, яка зараз функціонує, оновлено і відкрито 19 квітня 2013 р.

Перший зал музею присвячено історичному склу. Більшість експонатів походять з колекції Львівського історичного музею і представляє скло, яке або виготовлялось на території Західної України, або тут побутувало. З найдавніших експонатів представлені скляні посудини та намистини, виготовлені в 1-2 ст. н. е. на території римських колоній на півдні сучасної України; намистини і посудини з XI-XII ст., а також браслети і фрагменти браслетів, знайдені під час розкопок в Звенигороді та Галичі з часів Київської Русі; вироби місцевих гут, яких було багато на території Галичини з XV–XVIII ст.

Значну частину експозиції присвячено продукції Королівської гути княгині Ізабели Любомирської. Якість виконання, складність декорування, чистота і прозорість скла, яке виконувалось на гуті, не поступалось найкращим європейським зразкам того періоду.

Представлене також скло XX століття: продукція Львівського виробничого об'єднання «Райдуга», Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики, Стрийського заводу, Львівського склозаводу № 1.

Друга частина музею присвячена сучасному періоду і колекції Міжнародних симпозіумів гутного скла, які проходять у Львові починаючи з 1989 р. кожних три роки. У симпозіумах взяло участь понад 200 художників з 29 країн. Кожен з художників симпозіуму має змогу працювати біля гутних печей з бригадою висококваліфікованих майстрів-гутників. За результатами роботи відбувається виставка, а кожен учасник залишає роботу в дарунок місту. Сьогодні колекція зібраних унікальних композицій налічує понад 300 одиниць. Зібрана колекція робіт налічує близько 300 екземплярів і знаходиться у фондах Національного музею у Львові. На експозиції представлені роботи художників з Франції, Японії, Угорщини, Великої Британії, США, України, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Словаччини, Росії, Білорусі, Португалії, Іспанії, Австралії, Австрії, Німеччини, Фінляндії. Всі вони були виконані авторами у Львові.

Музей працює щоденно з 10:00 до 18:00.
Вартість вхідного квитка: для дорослих — 20,00 грн.; для учнів, студентів, — 10,00 грн.
Екскурсійне обслуговування: 30,00 грн.

Посилання[ред. | ред. код]