Музей технічного прогресу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей технічного прогресу (Луцьк) Pictogram infobox palace.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна Луцьк
Засновано відкритий у 2013 р.
Директор 2013 р.

Музей науки і техніки — музей в Україні в місті Луцьк, де зібрано приклади технічного прогресу, починаючи з найпростіших пристосувань первісних часів і до сьогодення, а також представлений хронограф з ілюстраціями та зразками найважливіших винаходів людства.

Історія[ред. | ред. код]

Музей створений 2013 року в Луцьку і розташований в приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу «Адреналін Сіті», що спільно з Комп'ютерною Академію «ШАГ» виступив його ініціатором та організатором. Музей створено з просвітницькою метою та метою популяризувати досягнення людства загалом. Завданням музею є збереження майбутнім поколінням раритетних експонатів, що характеризують важливі етапи науково-технічного прогресу.

Все освітлення в музеї виготовлене за світлодіодною технологією, що відповідає трендам енергозбереження.

Вітання з нагоди відкриття в Луцьку Музею технічного прогресу надіслав нобелівський лауреат професор Каліфорнійського університету Джордж Смут, який у 2006 році отримав міжнародну премію[яку?] за досягнення в галузі астрофізики. У вітальному листі він зазначив: «Століття тому поштова кореспонденція прогресувала завдяки коням і кораблям, а тепер у нас є стільникові телефони та інтернет, що надають змогу людям зв'язуватися миттєво. Розвиток технічного прогресу відбувається все швидшими темпами. А тому такий Музей надасть можливість побачити минулі розробки і зрозуміти швидкий темп змін. У майбутньому зміни будуть менш помітні, оскільки це вже будуть нанотехнології і вимагатимуть спеціальних дисплеїв у музеях…».

Експонати[ред. | ред. код]

В експозиції музею понад 1500 експонатів, які демонструють найвагоміші етапи історії винаходів людства. Усю колекцію розділено на кілька модулів. Зокрема, експозиції фото- та кінотехніки, обладнання телебачення, зв'язку, друку, а також звукові транслятори, оптика, ЕОМ та інша техніка.

Колекція постійно збільшується, музей приймає експонати у подарунок. Музей розрахований на дорослих та дітей, яким цікаво буде ознайомитися з історією винаходів людства та на власні очі побачити найяскравіші зразки технічного прогресу. Крім того, екскурсовод музею демонструє відвідувачам роботу приладів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]