Музей українського живопису (Дніпро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей українського живопису Pictogram infobox palace.png
MuzeyUkrayinskogoZhyvopysu.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна Дніпро, Троїцька площа, 5-а
Засновано 2013
Директор Сергій Бурбело [1]
Куратор Олег Наумов
Сайт museum.net.ua

Музей українського живопису — приватний музей образотворчого мистецтва у Дніпрі з колекцією у понад 3000 [2] творів живопису, графіки, скульптури та емальєрного мистецтва. Окрім постійної експозиції, де представлені роботи українських, переважно дніпровських, художників, музей регулярно представляє тимчасові тематичні виставки.

Історія[ред. | ред. код]

Музей засновано у жовтні 2013 року дніпровським бізнесменом та колекціонером Олегом Наумовим, основу експозиції склали твори художників Дніпра з його колекції. Будівля музею розташована в центрі міста, на Троїцькій площі, – навпроти школи, де свого часу навчався всесвітньо відомий дніпровський скульптор-авангардист Вадим Сідур.

Початковим завданням музею було ознайомлення з розмаїттям дніпропетровської художньої школи, проте на цьому діяльність не обмежилася – вже невдовзі після відкриття у музеї почали проводитися виставки митців з інших регіонів України та світу. Наприклад, виставки робіт Матвія Вайсберга, японської гравюри, гравюр Альбрехта Дюрера, тощо.

У вересні 2017 прилеглий до музею провулок було прикрашено двома сотнями робіт у техніці гарячої емалі. Експозиція отримала назву "Емальєрна вулиця" [3].

Колекція[ред. | ред. код]

Кістяк колекції Музею українського живопису – роботи художників, що жили чи працювали на території Придніпров'я [4]. Це твори другої половини ХХ – початку ХХІ століть, зокрема роботи Георгія Чернявського, Михайла Кокіна, Миколи Родзіна, Анатолія Ткача, Миколи Боровського, Володимира Жугана, Андрія Потапенка та інших.

Посилання[ред. | ред. код]