Музей історії медицини Галичини імені Мар'яна Панчишина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей історії медицини Галичини імені Мар'яна Панчишина Pictogram infobox palace.png
Музей історії медицини Галичини (фасад).jpg
Тип історичний
Тема медицина і Галичина
Назва на честь Панчишин Мар'ян Іванович
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Львів,
вулиця Устима Кармелюка, 3,
Засновано Серпень 1990
Фонд 5 тис. експонатів
Директор Олександр Анатолійович Канчалаба

Музей історії медицини Галичини імені Мар'яна Панчишина — музей у Львові, на вулиці Устима Кармелюка, 3. Розташований у колишньому будинку Мар'яна Панчишина, де він мешкав з 1925 до 1943 року. Музей було відкрито у серпні 1990 року.

Завдання музею[ред. | ред. код]

Постійні виставки[ред. | ред. код]

Історія музею[ред. | ред. код]

В червні 1990 р. виникає ідея створення музею. Його експонати мали розповідати про лікарів — членів Українського Лікарського Товариства у Львові, які своєю діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток української медицини.

Фасад музею історії медицини Галичини

Ініціатива Українського Лікарського Товариства щодо створення музею була підтримана міською владою. Для розміщення музейної експозиції була надана в оренду вілла професора Мар'яна Панчишина, в якій він проживав з 1925 до 1943 року.

У серпні 1990 директор Національного музею Андрій Новаківський дав дозвіл на розміщення експозиції музею історії медицини Галичини на другому поверсі будинку. В 1992 за рішенням міської ради віллу передано в оренду Українському лікарському товариству у Львові для створення тут експозиції Музею історії медицини імені Мар'яна Панчишина.

Будівля музею[ред. | ред. код]

Для розміщення музейної експозиції була надана в оренду вілла професора Мар'яна Панчишина, в якій він проживав з 1925 до 1943 року. Будівля є пам'яткою історії та архітектури поч. ХХ ст., архітектор — Казимир Теодорович. Це xарактерний приклад львівської житлової архітектури 1920-х рр. В 1960-1970-х тут знаходився відділ інституту прикладних наук математики АН УРСР і міський ЗАГС новонароджених дітей. З 1986 р. — художньо-меморіальний музей сакрального художника Антіна Манастирського, з 1990 p. — музей історії медицини Галичини. В 1992 віллу передано в оренду Українському лікарському товариству у Львові для створення тут експозиції Музею історії медицини імені Мар'яна Панчишина. Hа фасаді будинку є меморіальна дошка з нагоди створення музею (скульптор Емануїл Мисько)[1].

Будівлю музею намагаються визнати приватною власністю і вивести її із комунальної власності громади міста[2].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]