Мукор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мукор
Mucor spec. - Lindsey 1a.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Відділ: Зигомікотові (Zygomycota)
Порядок: Мукоральні
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Mucor
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Mucor
EOL logo.svg EOL: 18325
ITIS logo.svg ITIS: 13935
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 4830
MB: 25484
IF: 25484

Мукор — рід грибів грибів, що належать до порядку мукоральних класу зигоміцетів. Вони переважно сапротрофи, однак деякі види живуть на грибах, тваринах, людині.

Грибниця добре розвинена, переважно неклітинної будови. Органи нестатевого розмноження — спорангії зі спорангіоспорами. Статевий процес — зигогамія (зливається вміст двох однакових нерухливих багатоядерних клітин). Відомо бл. 350 видів (44 роди), що об'єднані в 8 родин.

Поширення[ред. | ред. код]

Мукоральні гриби дуже поширені у природі, зокрема в ґрунті, беруть активну участь в розкладанні й мінералізації органічних решток. Розвиваються як сапрофіти на харчових продуктах, кормах для худоби, овочах та фруктах при зберіганні їх, спричинюючи їхнє псування. Відомі м. г.— збудники мікозів людини і тварин, хвороб вищих рослин, в т. ч. с.-г. культур. Хоча гриби переважно ростуть в ґрунтах, вони також поширені в більшості типів біотопів — морях, континентальних водоймах. Вони розвиваються на різноманітних природних субстратах рослинного та тваринного походження, на штучних матеріалах, створених людиною. Серед грибів відомі сапротрофи, симбіонти та паразити рослин та тварин, зокрема людини. Плодові тіла (спорокарпи) деяких грибів вживають у їжу: білий гриб, печериця, лисички, сироїжка, грифола, трюфель тощо.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Мукор на сайті zygomycetes.org (англ.)
  • Мукор — стаття в біологічному енциклопедичному словнику.