Мукузані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мукузані (груз. მუკუზანი) — сухе червоне грузинське вино, яке виробляється з винограду сорту Сапераві в районі села Мукузані (Гурджаанскій муніципалітет) Кахетії.

На відміну від інших вин, що виробляються з того ж сорту винограду, Мукузані довго витримується в дубових бочках — мінімум три роки. Для порівняння Кіндзмараулі, витримується два роки, а Сапераві — тільки один. Вину притаманний густий червоний колір і м'який присмак дуба, сливи та лісових ягід, причому дубові та ягідні аромати відчуваються не відразу. Через довшу витримку смак Мукузані складніший, ніж у інших вин з винограду сапераві. Він добре поєднується з м'ясом.

Витримане вино має 10.5 — 12,5% спирту і 6.0-7.0% титрованої кислотності. Виробляється з 1888 року. Вино Мукузані виробляється торговими марками «Теліані Велі», «Картулі Вазі», «Марані», «Бадагоні», Wine Man,Old Kolkheti і «Тбілвино».

Мукузані вважається найкращим грузинським вином з тих, що виробляються з Сапераві. На міжнародних змаганнях воно виграло 9 золотих медалей, 2 срібні та 3 бронзові. Законом Грузії «Про контролювання регіонів походження вин» від 2010 року назва Мукузані включено в список аппеллясьйонів Грузії і не може бути використано виробниками вина за межами певного географічного регіону.

Посилання[ред. | ред. код]