Мулова черепаха сонорська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мулова черепаха сонорська
Мулова черепаха сонорська
Мулова черепаха сонорська
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Мулові черепахи
Рід: Американські мулові черепахи
Вид: Мулова черепаха сонорська
Біноміальна назва
LeConte, 1854
Синоніми
Kinosternon henrici
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Kinosternon sonoriense
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Kinosternon sonoriense
EOL logo.svg EOL: 457729
ITIS logo.svg ITIS: 173768
IUCN logo.svg МСОП: 11011
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 904203

Мулова черепаха сонорська (Kinosternon sonoriense) — вид черепах з роду Американські мулові черепахи родини Мулові черепахи. Має 2 підвиди.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина карапаксу досягає 17,5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців (останні досягають 15,5 см). Голова велика. На підборідді присутньо 3—4 пари довгих вусиків. Карапакса опуклий, довгий з 3-мя кілями, які пропадають з віком. Пахвові та пахові щитки торкаються один одного. Пластрон має великий розмір. Перетинка добре розвинена, втім карапакс й пластрон не здатні повністю зачинятися. У самців великий довгий хвіст і увігнутий пластрон.

Шкіра на голові, шиї, кінцівках сіра з плямами. Щелепи кремові з темними плямами або тонкими смужечками. Карапакс оливково—коричневий або темно—коричневий з темною облямівкою щитків. Пластрон жовто—коричневий, іноді з плямами та з темною облямівкою щитків. Перетинка коричнева.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Полюбляє лісові водоймища. Зустрічається на висоті до 2042 м над рівнем моря. Активна вночі. Харчується водоростями, водними рослинами, комахами, хробаками, ракоподібними, рибою, земноводними, равликами.

Самці стають статевозрілими у 5—6 років при довжині карапаксу 7,6—8,2 см. Самиці — при довжині понад 9,3 см. Сезон парування починається у березні—квітні. Відкладання яєць відбувається з травня по вересень. За сезон самиці роблять 1—4 кладки по 1—11 білих еліптичних яєць із твердою шкарлупою розміром 28—35x13,8-19 мм. Розмір кладки залежить від розміру самиці. Новонароджені черепашата з'являються у серпні. У черепашат, довжиною 22—28 мм, низький широкий карапакс з 3 кілями. Пластрон кремовий з темними плямами. На голові у них пара жовтих смуг.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає від басейну річки Колорадо на півдні США у штатах Колорадо, Нью-Мексико, Аризона і Каліфорнія на південь до Мексики до басейну річок Які на півночі Сонори і Касас-Грандес на заході Чіуауа і Коауіли.

Підвиди[ред. | ред. код]

  • Kinosternon sonoriense sonoriense
  • Kinosternon sonoriense longifemorale

Джерела[ред. | ред. код]

  • Stebbins,R.C. 1985. A Field Guide to Western Reptiles and Amphibians, 2nd ed. Houghton Mifflin, Boston
  • Degenhardt, William G.; C. W. Painter, and A. H. Price 1996. Amphibians and reptiles of New Mexico. Univ. New Mexico Press, 431 pp.