Мумба – Сідней (етанопровід)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Газогін на мапі

Етанопровід Мумба — Сідней — газогін для транспортування етану з родовищ басейну Купера у штаті Південна Австралія до нафтохімічного комплексу, розташованого біля Порт Ботані у Новому Південному Уельсі, споруджено в 1990-х роках.

Опис[ред.ред. код]

Трубопровід довжиною 1375 км та діаметром 219 мм завершили у 1996 році. Спорудження об'єкту було полегшене домовленістю про його прокладання в одному коридорі з газопроводом Мумба — Сідней, за виключенням останніх 40 км маршруту, на яких етанопровід перетинає сіднейську індустріальну зону. На трасі за допомогою технології спрямованого горизонтального буріння споруджено 24 тунелі для пропуску етанопроводу, у тому числі під Сіднейським аеропортом.

У Bulla Park, на захід від Cobar, побудована насосна станція, що забезпечує прокачування до 350 000 тон на рік.

Трубопровід транспортує етан до єдиного споживача —  заводу компанії Qenos, який до його введення використовував для виробництва етилену та пропілену легкі фракції нафти (отримані від австралійських НПЗ або імпортовані) та попутний нафтовий газ. Використання етану розширило місцеву сировинну базу виробництва та дозволило зменшити витрати палива і викиди вуглекислого газу.

Передумовою для спорудження трубопроводу стала досягнута у 1994 році угода з компанією Santos, що займається розробкою родовищ басейну Купера[1].

Примітки[ред.ред. код]

  1. The Moomba to Sydney Ethane Pipeline. The Australian Pipeliner. 2016-03-16. Процитовано 2016-12-15.