Мун Сон Мьон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sun Myung Moon and Hak Ja Han.jpg

Мун Сон Мьон (кор. 문선명; 25 лютого 1920(19200225)3 вересня 2012) — корейський релігійний і громадський діяч, засновник новітньої релігійної течії «Церква об'єднання», яка має послідовників у багатьох країнах світу. Вважав себе месією та "другим пришестям Христа".

Широкому загалу Мун Сон Мьон та його дружина Хан Хак Ча стали відомими завдяки масовим одруженням, що вони організовували для прибічників їхнього вчення про сім'ю. Одне з них навіть увійшло в "Книгу рекордів Гіннеса".

Окрім своєї церкви Мун Сон Мьон збудував міжнародну бізнес-імперію: він був власником безлічі компаній і проектів різного спрямування, займався підприємницькою і громадською діяльністю, став засновником одного з найбільших південнокорейських чеболей «Тон'іль груп» [1], мільярдер[2], медіамагнат[3][4][5], йому належали заводи з виробництва верстатів, магазини, університети, а також газети, зокрема Washington Times. Мун водив дружбу з президентами США[6][7][8][9][10][11] і північнокорейськими лідерами, а в 1990 пояснював Михайлу Горбачову, як швидше й краще демонтувати комунізм у СРСР.

Життєпис[ред.ред. код]

Засновник "Руху єднання"[12].

У 2009 році світ побачила автобіографія Мун Сон Мьона (див.тут http://manofpeace.ru/).

Релігійне вчення[ред.ред. код]

Докладніше: Церква об'єднання

Громадська і політична діяльність[ред.ред. код]

Бізнесова діяльність[ред.ред. код]

Оцінки і критика[ред.ред. код]

Муна і його дружину нагороджено Українською радою миру почесним знаком "Орден миру" І ступеня.

Муна звинувачували в тому, що його церква займається "промиванням мізків" та витягуванням грошей із своїх послідовників.[13]

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]