Мурахоїди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Vermilingua
Myrmecophaga tridactyla
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Підклас: Звірі (Theria)
Інфраклас: Плацентарні (Eutheria)
Надряд: Неповнозубі (Xenarthra)
Ряд: Мурахоїди і лінивці (Pilosa)
Підряд: Мурахоїди (Vermilingua)
(Illiger, 1811)

Cyclopedidae
Myrmecophagidae

Посилання
Вікісховище: Vermilingua
Віківиди: Vermilingua
EOL: 2852833
ITIS: 727504
NCBI: 948952
Fossilworks: 43651

Мурахоїди (Vermilingua) — підряд неповнозубих ссавців. Етимологія: лат. vermis — «хробак», лат. lingua — «язик». Основною їжею представників цього підряду є терміти та мурахи.

Класифікація[ред. | ред. код]

Поширення[ред. | ред. код]

Живуть у Південній та Центральній Америці. Середовища проживання включають сухі тропічні ліси, дощові ліси, луки, і савани.

Морфологія[ред. | ред. код]

Маси тіла 240,0 гр — 30,6 кг. Повна довжина тіла: 17,72 см — 1,12 м. Усі представники підряду мають подовжені морди, оснащені тонким язиком, який може бути довший за довжину голови. У трубкоподібному роті є губи, але немає зубів. Вони використовують свої великі, вигнуті кігті на руках щоб розривати мурашники і термітники, а також для оборони. Густе і довге хутро захищає їх від атак комах. Всі види, крім гігантського M. tridactyla мають чіпкий хвіст.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Це в основному поодинокі ссавці, готові захищати свої території, але самці часто заходять на територію сусідніх самиць. Мають поганий зір, але чудовий нюх. Слух, як вважають, хороший. Температура тіла коливається між 33 і 36 °C. Може терпіти значно більші коливання температури тіла, ніж більшість ссавців. Добове споживання енергії з їжі лише незначно більше, ніж енергія необхідна для повсякденної діяльності, і Vermilingua, ймовірно, координують свою температуру тіла, щоб зберігати холоднокровність під час періодів відпочинку і нагріватися під час годування.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Ronald M. Nowak. Walker's mammals of the world. — JHU Press, 1999. — Т. 1. — С. 147. — ISBN 0801857899. (англ.)
  • Grzimek Bernhard (2004). Hutchins, Michael; Kleiman, Devra G; Geist, Valerius et al., eds. Grzimek's Animal Life Encyclopedia 13 (2nd ed.). Detroit: Gale. pp. 171—179.