Мустанг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мустанги

Мустанг — напівдикий кінь американських прерій.

Мустанги були верховими кіньми індіанців. Різні племена індіанців обирали тварин різної масті. Індіанці племені чейєнів вважали, наприклад, мустангів з плямами на голові священними тваринами із магічними властивостями, здатними забезпечити перемогу в бою. Їх називали талісманами.

Предками мустангів були здичавілі коні іспанських завойовників в Америці. Вони були завезені сюди у XVI столітті. Частина з них втекла на свободу і пристосувалась до життя в преріях.

Походження назви[ред. | ред. код]

Назва мустанга походить від іспанського слова «mesteno» — «без хазяїна». Вони належать «la mesta» — всім і нікому.

Звички мустангів[ред. | ред. код]

Мустанги утворюють невеликі стада, що складаються із жеребця і його гарему, що налічує від 2 до 18 кобил, жеребців і різної кількості молодих коней.

Стада-табуни — забезпечують охорону від хижаків. Одинокий мустанг не в змозі захистити себе. Велике значення це мало раніше, коли була небезпека нападу зі сторони вовків, койотів та пум, що проживають на тих же територіях. Стадо займає територію, охороняє її і добуває на ній собі їжу. Воно терпимо відноситься до інших стад на окраїні своєї території та іноді об'єднується з ними для оборони від хижаків. У стаді виділяється кобила-провідниця, яка в разі небезпеки відводить стадо в безпечне місце, а жеребець залишається, щоб чинити опір. Жеребець, що протистоїть ворогові, створює захоплююче видовище.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]