Мухо Ньолкє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мухо Ньолькє
ネルケ無方
Muho.jpg
Народився 1968(1968)
Берлін, Німеччина
Громадянство Klaus (Viva España).jpg Німеччина
Проживання Японія Японія
Діяльність настоятель буддиського храму
Alma mater Вільний університет Берліна
Титул священик
Посада абат
Конфесія Дзен-буддизм, традиція Сото-сю

Мухо Ньолкє (нім. Muhō Nölke, яп. ネルケ無方) (народився 1968 у Берліні) — дзен-майстер німецького походження. Наразі, він є дев'ятим настоятелем дзен-буддиського храму Антайдзі, у Японії. Він є перекладачем робіт Доґена і Кодо Савакі, а також є автором книги за своїм авторством.

У віці 16 років, Мухо познайомив з практикою дзадзен один з його шкільних викладачів і, скоро, він вирішив стати дзенським монахом. Для підготовки до свого перебування у Японії він вивчав японську мову в університеті Берліна, одночасно з філософією та фізикою. Під час навчання він провів один рік в Університеті Кіото і вперше дізнався про храм Антайдзі. У віці 22 років, він провів там 6 місяців, як звичайний мирянин-практик.

Три рокі згодом, після закінчення університету, Мухо був посвячений у Сото-дзен монахи настоятелем росі Міяура Сінью. Окрім Антайдзі він пройшов річне навчання у монастиру Тофукудзі традиції Ріндзай у Кіото і один рік в Хоссіндзі в Обамі, префектура Фукуй.

Після отримання передачи Дхарми (сіхьо) від свого вчителя росі Міяура, Мухо вирішив жити як бездомний монах у центральному парку Осаки, де він вів дзазен-групу у 2001 році.

Проте через 6 місяців, у лютому 2002, він дізнався про раптову смерть свого вчителя від нещасного випадку і був визваний назад до Антайдзі. Він зайняв пост свого вчителя навесні того ж року, ставши таким чином дев'ятим настоятелем храму.

Бібліографія[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Антайдзі

Посилання[ред.ред. код]