Мухо Ньолкє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мухо Ньолькє
ネルケ無方
Muho.jpg
Народився 1968(1968)
Берлін, Німеччина
Громадянство/підданство Німеччина
Проживання Японія Японія
Діяльність настоятель буддиського храму
Alma mater Вільний університет Берліна
Титул священик
Посада абат
Конфесія Дзен-буддизм, традиція Сото-сю

Мухо Ньолкє (нім. Muhō Nölke, яп. ネルケ無方) (народився 1968 у Берліні) -- дзен-майстер німецького походження. Наразі, він є дев'ятим настоятелем дзен-буддиського храму Антайдзі, у Японії. Він є перекладачем робіт Доґена і Кодо Савакі, а також є автором книги за своїм авторством.

У віці 16 років, Мухо познайомив з практикою дзадзен один з його шкільних викладачів і, скоро, він вирішив стати дзенським монахом. Для підготовки до свого перебування у Японії він вивчав японську мову в університеті Берліну, одночасно з філософією та фізикою. Під час навчання він провів один рік в Університеті Кіото і вперше дізнався про храм Антайдзі. У віці 22 років, він провів там 6 місяців, як звичайний мирянин-практик.

Три рокі згодом, після закінчення університету, Мухо був посвячений у Сото-дзен монахи настоятелем росі Міяура Сінью. Окрім Антайдзі він пройшов річне навчання у монастиру Тофукудзі традиції Ріндзай у Кіото і один рік в Хоссіндзі в Обамі, префектура Фукуй.

Після отримання передачи Дхарми (сіхьо) від свого вчителя росі Міяура, Мухо вирішив жити як бездомний монах у центральному парку Осаки, де він вів дзазен-групу у 2001 році.

Проте через 6 місяців, у лютому 2002, він дізнався про раптову смерть свого вчителя від нещасного випадку і був визваний назад до Антайдзі. Він зайняв пост свого вчителя навесні того ж року, ставши таким чином дев'ятим настоятелем храму.

Бібліографія[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Антайдзі

Посилання[ред.ред. код]