Мушак Олексій Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мушак Олексій Петрович
Народився 28 лютого 1982(1982-02-28) (37 років)
Київ, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність політик
Alma mater Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Посада Народний депутат України
Партія Блок Петра Порошенка «Солідарність»
Україна Народний депутат України
8-го скликання
Блок Петра Порошенка 27 листопада 2014

Мушак Олексій Петрович на сайті Верховної Ради України

Олексій Петрович Мушак (нар. 28 лютого 1982(19820228) у м. Києві) — український молодий політик, депутат Верховної Ради України  VIII скликання, обраний за списками Блоку Петра Порошенка (№60), входить до між фракційного об’єднання «Єврооптимісти», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього, груп з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною, Китайською Народною Республікою Словацькою Республікою

Біографія[ред. | ред. код]

Олексій Мушак - виховувався у київській  родині заслуженого лікаря України Світлани Мушак (походить з Полтавщини) та Петра Мушака (уродженець Закарпаття), кандидата біохімічних  наук. Закінчив Український фізико-математичний ліцей при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, вищу освіту здобув у Інституті прикладного системного аналізу (ІПСА) Київського національного технічного університету «Київський політехнічний інститут». Тема дипломної роботи – «Вступ України до ЄС: перспективи та ризики». Володіє англійською мовою. По завершенні навчання працював в аналітичних структурах фінансових, спортивних, політичних компаній і організацій. Був політичним експертом Інституту національної стратегії (2005-2007). 2008 року увійшов до ТОП-50 аналітиків України за версією Reuters Thomson. Займався підприємництвом –організував бізнес у сфері роздрібної торгівлі, мав проекти в сфері майнінгу кріптовалюти Bitcoin. Займався баскетболом, має спортивний розряд по плаванню.

Політичні погляди[ред. | ред. код]

Прихильник лібертаріанства – мінімізації втручання держави в економіку та максимізації свобод кожного члена суспільства. Вбачає в цих ідеях шлях до економічного успіху України. Орієнтований на активізацію співпраці з США та вступу України до НАТО, співпрацює з європейськими програмами технічної допомоги України, зокрема, TWINNING для розвитку аграрного сектора. 2016 року брав участь в Українському сніданку на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Швейцарія). 

Законодавча активність[ред. | ред. код]

Депутат Олексій Мушак є автором та співавтором 33 законопроектів та 5 Законів України: «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» (реєстраційний номер 514-VIII), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» (реєстраційний номер 867-VIII), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні» (реєстраційний номер 521-VIII), «Про внесення змін до Закону України "Про карантин рослин" (щодо зменшення адміністративного навантаження) (реєстраційний номер 617-VIII). Пріоритетом законотворчої діяльності є дерегуляція (зменшення втручання контролюючих та регулюючих органів),  демонополізація окремих галузей, зменшення впливу потужних бізнесів олігархів, сприяння впровадженню інноваційних технологій.

На виконання обов’язків народного депутата внесено 11 депутатських запитів, ведеться прийом громадян

Дерегуляція в АПК[ред. | ред. код]

Депутат Олексій Мушак є співавтором закону  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» (реєстраційний номер 867-VIII, прийнятий 08.12.2015 року). Законом скасовано 22 дозволи та обов’язкові процедури для сільськогосподарських виробників відповідно до стандартів та практик Європейського Союзу. Введене законом спрощення реєстрації добрив послабило монопольне становище компанії  Оstchem та знизило ціни внаслідок появи конкуренції.

Закон має на меті зменшення корупційної складової та адміністративного тиску на АПК і направлений на зростання рентабельності, спрощення виходу нових суб’єктів господарювання та стимулювання інвестицій в агросектор. 

Очолював робочу групу «Управління ресурсами в сільському господарстві» в рамках розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки (спільний проект Європейської комісії та Міністерства аграрної політики України). Документ містить стратегічні завдання та перелік так званих «швидких перемог» щодо боротьби з корупцією та зменшенням необґрунтованої зарегульованості АПК.

Благоднійні проекти і волонтерство[ред. | ред. код]

З 2007 року здійснює благодійну діяльність як координатор фонду «Україна! Я за тебе!». В  2010-2014 роках очолював правління Фонду. Активний учасник Революції Гідності з перших днів протестів.

З початку військової агресії проти України в Криму та на Сході України Фонд одним з перших волонтерських організацій розпочав надання допомоги Збройним Силам, зокрема, передав  навігаційне обладнання для Повітряних сил ЗСУ, надав допомогу військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, працівникам спецпідрозділу СБУ «Альфа».

Допомога військовим ведеться у рамках проекту «Повертайся живим». Мета проекту  збір коштів на засоби безпеки, одяг, технічне обладнання, продукти харчування, ліки, засоби гігієни, та інш. українським військовим та інш. силовим структурам, які беруть участь в АТО у східних регіонах України.

За волонтерську діяльність нагороджений почесним знаком від Генерального штабу ЗСУ «За заслуги перед Збройними силами України» та медаллю «За службу і сумлінне виконання заходів мобілізації».

Для допомоги учасникам АТО було зібрано  18 914 796,00 грн. у т.ч. 13 552 236 грн. у вигляді матеріальних цінностей, проект триває.

Фонд «Україна! Я за тебе!» підтримав десятки проектів з відновлення природних ресурсів, освітніх проектів з підтримки підготовки української обдарованої молоді на міжнародні олімпіади. Фонд підтримує створення в Києві сучасних баскетбольних майданчиків. 2015 року було відкрито 12 майданчиків, 2016 буде відкрито 15 таких спортивних споруд.

Позиція щодо реінтеграції Донбасу[ред. | ред. код]

Мирно повернути Донбас можна лише до економічно успішної країни. У ближчому майбутньому найбільш реалістично не зупинити, а заморозити конфлікт. Політичний вектор політики національної безпеки для України – прискорена євроатлантична інтеграція.  

«Замороження конфлікту» на сході дасть змогу зміцнити армію – депутат від «Блоку Порошенка»: «Ми отримали конфлікт на 10-20 років. У законопроекті, за який ми проголосували, «особливий статус» пропонується всього на 3 роки після того, як будуть виведені всі війська, як буде допущена місія ОБСЄ… Це рішення – це перший посил, що ми готові до мирного вирішення, ми готові до «замороження» конфлікту, і ми готові зробити так, щоб проблеми були не у всій Україні, а в східній частині України, і цю східну частину України ми будемо контролювати фортифікаційними спорудами, ми будемо деякі речі робити, щоб якась неприємність, хаос, озброєні люди і всі інші були тільки на окремих територіях окремих районів Луганської і Донецької областей».

Нагороди[ред. | ред. код]

Медаль «За службу і сумлінне виконання заходів мобілізації»

Нагрудний почесний знак від Генерального штабу ЗСУ «За заслуги перед збройними силами України»

Посилання[ред. | ред. код]