Мясін Леонід Федорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Леонід Мясін, рисунок Льва Бакста, 1914

Леоні́д Фе́дорович Мя́сін (рос. Леонид Фёдорович Мясин, фр. Léonide Massine; *9 серпня 1896, Москва, Російська імперія — †15 березня 1979, Кельн, Німеччина) — російський (на еміграції) хореограф і балетний танцівник, кіноактор; автор понад 70 балетних постановок.

Біографія[ред.ред. код]

Анрі Матісс і Леонід Мясін. Монте-Карло, 1920

Леонід Мясін навчався балету в Імператорській школі Большого театру в Москві. Са́ме там його помітив Сергій Дягілєв і забрав до Європи.

У період від 1915 до 1921 року Леонід Мясін був одним з головних хореографів сезонів Російського балету. Однією з найвідмітніших подій сезонів стала скандальна постановка Мясіна на музику Еріка Саті (у співробітництві з Жаном Кокто і Пабло Пікассо — автор декорацій) сюрреалістичного балету «Парад» у 1917 році.

Після залишення трупи Російського балету Вацлавом Ніжинським Мясін став головним її танцівником.

По смерті Дягілєва і фактичного припинення керованих ним Балетів Мясін разом з полковником де Базілем заснував трупу «Російський балет Монте-Карло», що в цілому зберігала репертуар Російського балету, продовживши його традиції.

Леонід Мясін знявся також у декількох кінострічках, серед яких: «Червоні черевички» (1948) і «Казки Гофмана» (1951). З кіно його пов'язує і робота у низці стрічок як хореографа-постановника.

На батьківщині Мясіна, у Росії, в Большому театрі, лише в 2005 році вперше було здійснено мясінські балетні постановки: «Треуголка», «Предзнаменування» та «Паризькі веселощі»[1].

Особисте життя[ред.ред. код]

Збереглися свідчення, що Леонід Мясін користувався особистою симпатією Сергія Дягілєва, що не завадило, втім, Мясіну мати 4 шлюба й у шлюбному зв'язку з Тетяною Мілішніковою народити двоє дітей: доньку Тетяну (*1941) та син Лорку (*1944).

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]