Міжзоряний мандрівник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва «Міжзоряний мандрівник»
StarRover.JPG
Обкладинка першого видання
Автор Джек Лондон
Назва мовою
оригіналу
The Star Rover
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Жанр роман
роман в жанрі фентезі
Видавництво Україна Україна  — Дніпро[2]
Flag of the United States.svg США  — Macmillan Publishers
Видавець Macmillan Publishers[d]
Виданий 1915
Перекладач(і) Катерина Корякіна
Вероніка Гладка[1]
Тип носія друк (оправа)
Сторінки 335

Міжзоряний мандрівник  — роман американського письменника Джека Лондона, що був випущений 1915 року. Українською мовою випущено видавництвом Дніпро 1972 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Історія розповідається від першої особи в'язнем в'язниці Сан-Квентін (професором агрономії Деррелом Стендінгом), якого приговорили до смертної кари. Довгий час Деррел пробув в одиночній камері, де багаторазово зазнавав тортур так званою «гамівною курткою» — клаптем брезента, що туго стягує все тіло за принципом шнурівки, це викликає стенокардію.

Намагаючись пом'якшити свої муки, Стендінг пробує метод «малої смерті» (свого роду стан трансу), підказаний йому іншим ув'язненим за допомогою перестукування. В результаті він подорожує серед зірок, а потім згадує свої минулі втілення. Опис подорожей по своїм минулим життям є основним обсягом книги.

Передумови[ред.ред. код]

«Гамівна куртка» дійсно використовувалася в Сан-Квентін в той час; її опис Джеком Лондоном базувався на інтерв'ю з колишнім каторжником Едом Морреллом, ім'я якого також використовувалося для другорядного персонажу роману. За участь в бандах, які грабували залізниці Південної тихоокеанської компанії в 1890-х роках, Моррел провів чотирнадцять років у в'язницях Каліфорнії (1894-1908), з них п'ять — в одиночній камері. Лондон добився його помилування. Після звільнення Моррел був частим гостем на ранчо письменника.

Видання[ред.ред. код]

  • 1972 рік — видавництво Дніпро[2].
  • 1957 рік - Державне видавництво художньої літератури

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Лондон Д. Міжзоряний мандрівник (1972) на Гуртом. - Процитовано 5 грудня 2012
  2. Міжзоряний мандрівник. Джек Лондон. Твори у дванадцяти томах. Том десятий на Google Docs. - Процитовано 5 грудня 2012 (укр.)


3.