Міжнародна федерація кінопреси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міжнародна федерація кінопреси, МФКП (фр. Fédération internationale de la presse cinématographique, "FIPRESCI", англ. International Federation of Film Critics) — організація професійних кінокритиків та кіножурналістів у різних країнах світу.

Мета створення:

  1. гарантувати свободу та моральність кінокритики, кіножурналістики та інформації
  2. пропагувати та розвивати ідею кіно як засобу художнього вираження та культурного виховання
  3. визначати, обговорювати та закріплювати особливі права та обов'язки кінокритики та кіножурналістики
  4. заохочувати обмін ідеями та досвідом між кінокритиками та кіножурналістами усіх країн і таким чином створювати нову основу для постійного діалогу, не зважаючи на ідеологічні та політичні розбіжності
  5. публікувати та розповсюджувати усі документи, які відповідають вищевказаній меті

Заснована 6 червня 1930 року в Парижі, Генеральна асамблея МФКП знаходиться в Італії. Президент (із 2005 року) — Андрій Плахов, російський кінокритик.

Офіційна мова МФКП — англійська та французька.

МФКП має свою спеціальну нагороду (англ. The FIPRESCI Prize), яка має вигляд диплома з указаним ім'я режисера та назви фільму. Присуджується нагорода спеціальним журі, яке складається не менш, як із трьох, та не більше, як із дев'яти членів, що обов'язково мають бути з різних країн. Вручається диплом на міжнародних кінофестивалях (таких як Каннський кінофестиваль або кінофестиваль у Венеції. Має свій он-лайновий кінематографічний журнал під назвою Undercurrents, який випускається кінокритиком Крісом Фудзіварою.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]