Міжнародна федерація кінопреси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fédération internationale de la presse cinématographique
International Federation of Film Critics
Міжнародна федерація кінопреси
Fipresci logo.jpg
Абревіатура FIPRESCI
Тип міжнародна організація
film critics associationd
Засновано 4 червня 1930
Брюссель
Сфера кінокритика
Штаб-квартира Мюнхен, Німеччина Німеччина
Розташування Schleissheimer Str. 83, D-80797 Munich, Germany
Офіційні мови англійська і французька
Президент Алін Ташіян
Вебсайт fipresci.org

Міжнародна федерація кінопреси, скорочено ФІПРЕССІ[1] (фр. Fédération internationale de la presse cinématographique, FIPRESCI), відома також як Міжнародна федерація кінокритиків (англ. International Federation of Film Critics) — об'єднання національних організацій професійних кінокритиків і кіножурналістів з усього світу для заохочення і розвитку культури кіно і для збереження професійних інтересів. Заснована 6 червня 1930 року в Брюсселі (Бельгія)[2].

Мета створення[ред. | ред. код]

 • гарантувати свободу та моральність кінокритики, кіножурналістики та інформації
 • пропагувати та розвивати ідею кіно як засобу художнього вираження та культурного виховання
 • визначати, обговорювати та закріплювати особливі права та обов'язки кінокритики та кіножурналістики
 • заохочувати обмін ідеями та досвідом між кінокритиками та кіножурналістами усіх країн і таким чином створювати нову основу для постійного діалогу, не зважаючи на ідеологічні та політичні розбіжності
 • публікувати та розповсюджувати всі документи, які відповідають вищевказаній меті.

Структура та діяльність[ред. | ред. код]

Міжнародна федерації кінопреси складається з національних організацій 50 країн світу, а також індивідуальних членів, які представляють ще 20 країн. Україну в організації з 2011 року представляє Українська гільдія кінокритиків НСК України[3].

Генеральна асамблея Міжнародної федерації кінопреси проходить щорічно в місті Барі, Італії. Штаб-квартира — в Мюнхені, Німеччина. Президент (із 2014 року)[4] — Алін Ташіян, кінокритик з Туреччини.

Офіційна мова організації — англійська та французька.

З 1948 року Міжнародна федерація кінопреси працює на найбільших міжнародних кінофестивалях та присуджує Приз ФІПРЕССІ (англ. The FIPRESCI Prize), який має вигляд диплома з указаним ім'ям режисера та назви фільму. Присуджується нагорода спеціальним журі, яке складається не менш, як із трьох, та не більше, як із дев'яти членів, що обов'язково мають бути з різних країн.

Міжнародна федерації кінопреси має свій онлайновий кінематографічний журнал під назвою Undercurrents, який випускається кінокритиком Крісом Фудзіварою.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Лоскутова Наталия Николаевна. Про аббревиацию в терминосистеме кинематографа французского и украинского языков // Актуальні проблеми науки та освіти: Збірник матеріалів XVI підсумкової науково-практичної конференції викладачів МДУ. — Маріуполь : Маріупольський державний університет, 2014. — С. 194. Архівовано з джерела 29 березня 2017. Процитовано 7.03.2017.
 2. Historical background 1925–1945. www.fipresci.org. Архів оригіналу за 29 жовтня 2010. Процитовано 31 липня 2010. 
 3. Наталія Мусієнко. FIPRESCI відзначає 90-річчя. Cultua.media. 31.03.2015. Архів оригіналу за 8 березня 2017. Процитовано 7.03.2017. 
 4. New Board of FIPRESCI. Filmfestivals.com (англ). 14.04.2014. Архів оригіналу за 7 березня 2017. Процитовано 7.03.2017. 

Джерела[ред. | ред. код]

 • Международная федерация кинопрессы // Кинословарь. В 2 т. / гл. ред. С. Ю. Юткевич. — М. : «Советская энциклопедия», 1970. — Т. 2 : М — Я.— С. 64 (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]

 • www.fipresci.org — офіційний сайт «Міжнародна федерація кінопреси».